Rukometašice Mladog radnika još jednom su poražene u prvenstvu Super lige Srbije. Oba boda iz Smedereva je odnela drugoplasirana ekipa na tabeli, Naisa iz Niša. Bilo je 41:31, poluvreme 18:17. Iz rezultata se vidi da su obe ekipe mnogo više pažnje posvećivale napadu nego odbrani.

Domaće rukometašice loše su otvorile utakmicu, gubile sa 9:3 i 10:4 i delovalo je da će Nišlijke lako do, već upisanih, bodova. Tada se na golu Mladog radnika razbranila Ivana Milojković i prednost ekipe Ljubomira Obradovića počela je da se topi.  U 24. minutu bilo je 14:14 i u tim trenucima domaće su propustile nekoliko prilika da povedu. Posle prvih 30 minuta odlična ekipa Naise imala je samo gol prednosti. U nastavku susreta ekipa Jovice Petkovića dugo je odolevala gosšćama ali kako je vreme prolazilo do izražaja je dolazila duža klupa i, pre svega, kvalitet gostujuće ekipe. Do 46 minuta Radinčanke su imale kakav-takav priključak – 29:26, ali tada su posustale. Nekoliko brzopleto organizovanih napada, tehničkih grešaka i veoma brzo Naisa je stigla do dvocifrene prednosti -39:29.

U preostalih nekoliko minuta treneri su dali priliku rezervistima što nije promenilo sliku na terenu. Najefikasnija u gostujućoj ekipi i na utakmici bila je Marija Filipović sa 13 pogodaka, 10 je dodala Dunja Tasić, a po 6 puta u listu strelaca upisale su se Simona Stojanovski i Srna Sukur. U domaćoj ekipi, pored golmana, sa 11 golova istakla se Jovana Jovanović, Milica Petrović postigla je 7, a 6 Ivana Paločević. Odličan utisak ostavila je Jovana Blažić čijim ulaskom je igra u odbrani dobila na čvrstini.

– Mislim da smo dugo pružale jak otpor Naisi. Zadovoljna sam kako je igrala moja ekipa. Igramo dalje, još su tri kola do kraja i borićemo se maksimalno – rekla je Jovana Jovanović.

Trener gostujuće ekipe bio je više nego škrt na rečima na konferenciji za novinare.

Čestitke i jednoj i drugoj ekipi na korektnosti. Bila je velika pauza i sigurno je da su obe ekipe mogle bolje da odigraju. Ostale su još tri utakmice i nadam se da ćemo popraviti igru – kratko je prokomentarisao dešavanja na terenu iskusni Ljubomir Obradović.

Zaslužena pobeda Naise kojoj želim sve najbolje u borbi za titulu prvaka države. Nismo lepo otvorili utakmicu, ali je kasnije to bilo mnogo bolje. Na kraju sa smanjenim brojem igračica nismo mogli bolje od ovoga – rekao je Jovica Petković, trener Mladog radnika.

U 20. kolu Mladi radnik se u Inđiji sastaje sa Železničarom.