Rukometašice Mladog radnika propustile su lepu priliku da pobedom u poslednjem kolu prvog dela sezone uvećaju svoje šanse u borbi za opstanak u eliti. Radinčanke su sa ekipom Mladosti iz Nove Pazove odigrali 24:24, poluvreme 12:11. Ekipa Jovice Petkovića vodila je na pet minuta pre kraja sa 22:18 ali to nije bilo dovoljno da se zabeleži druga prvenstvena pobeda. Uzroke poraza treba tražiti u očajnoj realizaciji kaznenih udaraca. Od 12 dosuđenih sedmeraca, rukometašice Mladog radnika nisu iskoristile čak pet. Krivac je odličan golman gostujuče ekipe Katarina Kosović, ali i očigledna trema prilikom izbođenja sedmeraca. Uprkos tome, domaće su imale kolosalnu priliku da ostvare vrednu pobedu. U poslednjih 40-ak selkundi ušlo se sa nerešenim rezultatom 24:24, a napad su imale Radinčanke. Nažalost, domače su prilično nespretno odigrale ovaj napad, a čak nisu uspele ni da šutnu na gol rivala.

Interesantno posle utakmice treneri oba tima bili su vrlo neraspoloženi. Jovica Petković zbog propuštene prilike, a trener gostujuće ekipe zbog očigledno već upisanih bodova sa ovog gostovanja. Najverovatnije zbog ubedljive pobede koju je njegova ekipa u pripremnom periodu osvarila u Smederevu od čak 22 gola razlike.

Ne znam šta da kažem, da li da plačem…? Jedno vrlo loše prvo poluvreme, totalno smo bili dekoncetrisani u odbrani. Ništa nas domaćin nije iznenadio. Znali smo odakle preti opasnost ali bili smo u popunosti dekoncentrisani. Loše smo čuvali pivota, u napadu bez ideje. Nekako smo se u drugom poluvremenu trgli i izvikli iz minusa od četiri gola. Na kraju, moramo da budemo zadovoljni jer da smo izgubili bilo bi zasluženo – rekao je Aleksandar Prodanović trener rukometašica Mladosti.

Golman gostujuće ekipe je odlično branio i promašili smo dosta sedmeraca. Imali smo veliki pad u igri krajem drugog poluvremena. Jedno vreme smo igrali dobro i tada smo imali ta četiri gola prednosti. Mislim da je nedostajalo koncentracije u završnici da bi je rešili u našu korist. Bila je za nas ovo vrlo btna utakmica, kao i sve ostale jer nam predstoji borba za opstanak. nemamo mnogo vremena za razmišljanje o ovoj utakmici jer nam već u sredu dolazi Bor – naglasio je Jovica Petković.

U domaćoj ekipi najefikasnije su bile Milica Petrović i Milica Ninić sa po 6 pogodak, pet je dodala Mila Tešić, a 4 Milena Kojić. Solidne na golu bile su Ivana Milojković i Slađana Mitrović. U gostujućoj ekipi odlična je na golu bila Kristina Kosanović, najefikasnije su bile Jelena Bulatović sa 6 i Leposava Glušica, Jelena Jovanović i Andrea Boner sa po 4 pogotka.