Iako oslabljenje neigranje dve igračice iz prve postave, rukometašice Mladog radnika su u prvom kolu nastavka šampionata Prv e lige Centar,u derbiju kola, savladale ekipu Metalac 2015 iz Valjeva rezultatom 33:25, poluvreme 16:11.

Radinčanke su lakše nego što se očekivalo zabeležile devetu prvenstvenu pobedu koja ih ostavlja u trci za plasman u Super B ligu. Ekipa Jovice Petkovića od prvog trenutka je gošćama stavila do znanja da ih interesuje samo pobeda. Raznovrsnom igrom u napadu, pokretljivom odbranom i sa sjajnom Slađanom Mitrović na golu, domaće su iz minuta u minut povećavale prednost. Valjevke su u prvih 30 minuta uspele da se samo dva puta primaknu na gol zaostatka (4:3 i 11:10). Domaće igračice su ubedljiv trijumf najavile u finišu prvog poluvremena kada su od 11:10 došle do 16:11 koliko je bilo kada se oglasila sirena za kraj prvog dela igre.

Pokušavala je trener gostujuće ekipe da nešto promeni u napadu ali bez većeg uspeha. Posle nešto više od 12 minuta igre u drugom poluvremenu domaće su vodile sa 25:15. Kod tog rezultata i gosti su uvideli da je svaki dalji otpor uzaludan. Oba trenera iskoristila su preostalo vreme da daju priliku igračicama sa mnajom minutažom. Čak i sa devojkama koje su do sada retko dobijale priliku da zaigraju rukometašice Mladog radnika su uspele da zabeleže ubedljivu pobedu u derbiju prvog kola nastavka sezone.

– Ne znam šta se večeras dogodilo. pune dve nedelje smo se spremale za ekipu Mladog radnika. U ovom trenutku ne znam šta se desilo mojim devojkama. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobedi. Bili su bolji od nas i mislim da su su+iguraqn putnik za Super B ligu. Večeras je odlučila neborbenost moje ekipe – rekla je posle utakmice Katarina Đurić trener i igrač ekipe Metalca.

Mnogo bolje raspoloženje bilo je na suprotnoj strani. Trener Radinčanki Jovica Petković ističe da mu nije bilo svejedno pred ovu utakmicu jer su Valjevke od utakmice iz prvog dela sezone pojačale svoje redove sa nekoliko iskusnih igračica.

-Malo sam se pribojavao utakmice i rivala, ne samo zbog njihovog kvaliteta već problema sa kojima smo se mi suočavali uoči ovog okršaja. Igrali smo bez pivotmena i desnog krila ali smo i u ovakvom sastavu bili prejaki za ovu ekipu Metalca – ističe strateg rukometašica Mladog radnika.

Gotovo svih 60 minuta sa rivalkama se poigravala Milica Ristić. Uz 12 efeknih golova, bila je odlična i u odbrani.

-Nismo se nadali ovako ubedljivoj pobedi.Spremale smoi se dva meseca za ovu utakmicu i drugi deo sezone. Treninzi su bili vrlo naporni, ali sve se sada isplatilo. Mislim da je večerašnja utakmica pokazala ko je zaslužio da se trenutno nalazi na deobi prvog mesta. Ova pobeda daje vetar u leđa celoj ekipi i sada je već izvesno da će utakmica sa Beogradom odlučiti ko će biti novi član Super B lige. Pokušaćemo da im se revanširamo za poraz iz prvog dela sezone pred našim navijačima.

Najzaslužnije za vrlo važnu pobedu domaćih bile su, pored pomenute Slađane Mitrović koja je pored desetak intervencija zaustavila i tri sedmerca, nezaustavljiva Milica Ristić koja je utakmicu završila sa 12 golova, a odlično su je pratile Milica Ninić sa 9 i Nina Ninić sa 4 pogotka. U gostujućoj ekipi istakla se Jovana Cvetković sa 8 i Marta Mosurović sa 6 pogodaka.