Serija pobeda futsalera Smedereva prekinuta je u Smederevskoj Palanci. U derbiju jesenjeg dela prvenstva Treće futsal lige Srbije grupa Zapad, Partenon i Smederevo podelili su bodove uz 10 postignutih golova. Bio je 5:5, na poluvremenu 3:1 za domaćina. Strelci za Smederevo bili su Simeunović i Filipović po dva i  Prvulović jedan pogodak. U domaćoj ekipi het-trik je postigao Vladimir Simić, a po jednom u listu strelaca su se upisali Nenad Simić i Petrović.

Domaćin je bio bolji u prvih 20 minuta ali su Smederevci uzvratili istom merom u drugom poluvremenu. Izuzetno zanimljiva, neizvesna i dinamična utakmica u kojoj jsu Palančani  pokušali sve  da dodju do pobede koja bi ih ostavila u trci za najviši plasman, pogotovo posle poraza od Požarevljana.

Smederevo je trenutno prvo na tabeli sa 28 bodova i zaostalom utakmicom sa Leposavićem. Drugoplasirani Partenon ima osam bodova manje i dve zaostale utakmice sa oplencem i Zlatarom. Futsaleri Smedereva bi trebalo da zaostalu utakmicu sa Leposavićem odigraju do kraja ove godine, a sve osim pobede Smederevaca bilo bi veliko iznenađenje. Podsećanja radi, od 10 odigranih kola, futsaleri Smedereva zabeležili devet trijumfa uz ovaj remi i gol razliku 57-26.