Posle pretposlednjeg kola Srpske lige Zapad poznato je ko će se iz ove grupe plasirati u Prvu ligu Srbije. Od naredne sezone FK Smederevo 1924 igraće u drugom po kvalitetu fudbalskom rangu. Smederevci su u pretposlednjem kolu, na gostovanju u Mihajlovcu, odigrali nerešeno sa Proleterom 1:1. Iako je domaćin izgubio sve šanse za opstanak u srpskoligaškom društvu nije tako lako prepustio bod gostima. Mihajlovčani su poveli već u 6. minutu preko  Milovanovića. Sve do 80. minuta igrači, rukovodstvo i navijači FK Smederevo 1924 strepeli su za ishod duela. Igrao se 80. minut, kada je posle starta Redžića nad Nemanjom Stojanovićem u kaznenom prostoru, sudija pokazao na belu tačku. Siguran realizator penala vrednog plasmana u Prvu ligu Srbije bio je Đurđević.

U preostalih desetak minuta nije bilo promene rezultata. Kada se poslednji put oglasila pištaljka glavnog arbitra meča nastalo je veliko slavlje fudbalera Smedereva i njihovih mnogobrojnih navijača.

Matematički smo obezbedili povratak u Prvu ligu Srbije. Vratili smo se tamo gde nam je mesto. Ja sam čovek iz fudbala i zato mi je ovaj uspeh još draži. Pre nepune dve godine Fudbalski klub Smederevo izbačen je u petu ligu. Zato sve zasluge pripadaju Dejanu Stošiću, Jovanu Beču, Zoranu Širokom  i svima ostalima koji su napravili veliku stvar za smederevski fudbal. Iza njih je jedan težak i krvav posao. Ne treba stati na ovome. Treba nastaviti dalje jer Smederevo ima sasvim sigurno veće kapacitete od trenutnih. Za početak je dovoljno da održimo status, ali ako se ukaže prilika uraditi i nešto više – rekao je za SDsport član Gradskog veća Saša Branežac.

U poslednjem kolu Smederevo na svom terenu dočekuje Tutin. Iako sebi mogu da dozvole luksuz i da izgube ovu utakmicu, za očekivati je da će fudbaleri Smedereva učiniti sve da proslavu plasmana u Prvu ligu Srbije uveličaju pobedom nad ekipom koja ih je jesenas savladala u Tutinu. Utakmica se igra u nedelju 9. juna u 17.30.