Ju jutsu klub Ronin je još jednom potvrdio da se u ovom klubu ozbiljno i sistematski radi. Posle odličnih rezultata na domaćoj i međunarodnoj sceni, minulog vikenda predstavnici ovog kluba su ostvarili istorijski i najbolji rezultat od osnivanja kluba. Tokom vikenda učestvovali su na velikom, sedmom po redu, međunarodnom turniru u Istočnom Sarajevu pod nazivom Istočno Sarajevo open, a u organizaciji Džiu džicu kluba Slavija.

Na takmičenju održanom u subotu, Roninovci su u konkurenciji 26 klubova iz osam zemalja (Slovenija, Mađarska, Bugarska, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Severna Makedonija i Srbija) uz učešće blizu 360 takmičara, u generalnom plasmanu zauzeli odlično šesto mesto. Samo dan kasnije Ju jutsu klub Ronin je učestvovao, po prvi put, u Jadranskoj ligi gde je u konkurenciji  pet klubova osvojio odlično treće mesto.

Boje kluba u debitantskom nastupu  Ronina u Jadranskoj ligi branili su Aleksandar Milovanović, Nemanja Keljević, Igor Zdravković, Strahinja Banjanin, Aleksandar Đekić, Đorđe Stanojević, Petar Popović  i Luka Petkovski. U prvom kolu Ronin je poražen od Feniksa iz Podgorice koji u svom sastavu ima četiri šampiona Evrope. U borbi za treće mesto borili su se protiv ADK Maribor. Usledila je ubedljiva pobeda rezultatom 5:1 što je bio povod za veliko slavlje Roninovaca. Poslednje, peto, mesto zauzela je ekipa Osensei-Baleks Štip iz Severne Makedonije.

Ono što je najvažnije ispunili smo sva očekivanja i sve ciljeve u ovoj godini. Preponosan i presrećan. Nema ništa lepše od medalje u ligi. Ovo je istorijski uspeh za naš klub – rekao je po dolasku u Smederevo Igor Zdravković.

Prvo mesto u Jadranskoj ligi pripalo je Slaviji iz Sarajeva, a drugo mesto zauzela je ekipa Feniksa iz Podgorice.

Na turniru Istočno Sarajevo Open ronin je u generalnom plasmanu zauzeo šesto mesto u konkurenciji 26 klubova. Igor Zdravković ističe da nije očekivao ovako dobar rezultat svojih izabranika.

Konkurencija je  bila paklena. U pojedinim kategorijama bilo je do 14 takmičara.  Da bi se osvojila medalja trebale su tri ili četiri pobede. Turnir je svakako bio na visokom nivou, ubedljivo jedan od najjačih turnira na našim prostorima, pored “Robi Rajh open” koji se održava u Mariboru. Osvojili smo ukupno sedam zlatnih, isto toliko srebrnih i dve bronzane medalje. Preponosan sam i prezadovoljan mojim mališanima. Iznenadili su me u pojedinim borbama, izvlačili maksimum, ginuli na tatamiju da bi osvojili medalju. Svi su pružili maksimum, imali su veliku želju da se dokažu, što se vidi po rezultatima. Rezultat je mogao da bude i bolji da pojedinci nisu platili danak neiskustvu pa su gubili dobijene polufinalne mečeve. Kao najboljeg pojedinca izdvojio bih Minu Ivković, koja je pobedila 3 meča, i u 4 meču vodila ali nažalost desio se mali peh, povreda skočnog zgloba i nije mogla da nastavi borbu i tako zauzela drugo mesto – istakao je Zdravković.

Zlatne medalje osvojili su Igor Zdravković seniori -77kg, Aleksandar Đekić seniori +94kg, Aleksandar Milovanović juniori -62kg, Filip Denić nade +73kg, Nikola Denić poletarci -24kg, Anđela Stepanović -20kg, Aleksandra Stepanović nade -52kg. Srebra su pripala Nikoli Deniću (pioniri -24kg), Mini Ivković (nade -57kg), Strahinji Banjaninu (kadeti -81kg), Jovanu Keljeviću (nade -38kg) i Danielu Jovanović (nade -50kg). Poslednja dvojica takmičili su se u dve kategorije i u obe su osvojili srebrne medalje. Do bronzanog odličja stigli su Aleksandar Milovanović (kadet -66kg) i Pavle Rajić (nade +66kg).  Jovan Jovanović je na svom prvom velikom turniru ostvario dve pobede i dva poraza što je bilo dovoljno za peto mesto. Nemanja Keljević je u svojoj kategoriji kimao 14 rivala, višestruko iskusnijih, pa je na kraju zauzeo solidno sedmo mesto.

Iza nas je jedan vrlo uspešan vikend. Ali mi se ne zadovoljavamo ostvarenim. Želimo još bolje rezultate. Zato mi je želja da jednog dana imamo sopstvenu salu. Težak zadatak, pre svega zbog finansija, ali mislim da smo na dobrom putu da i tu želju jednog dana sprovedemo u delo – nada se Zdravković.

Velike zasluge na ovom i nekim ranijim rezultatima Ronin duguje sponzorima kluba: Neba građevinska firma, Du integral plus, Tomi trade, Cytech-rs, Smz Inženjering, Obnova petrol, Em Dip Pro Tim, Evro koka i Janjić isotek.