Rukometaši Smedereva plasirali su se u finale Kupa regiona Centralne Srbije grupa Istok. U polufinalnoj utakmici, odigranoj juče u Smederevu, ekipa Nenada Martića pobedila je B superligaša iz Kuršumlije rezultatom 34:30, poluvreme 18:14. Nije ovo bilo sjajno izdanje Smederevaca ali je. što je najbitnije, obezbeđen nastavak takmičenja u Kupu Srbije. Rezultat bi možda bio ubedljiviji da strateg smederevskih rukometaša nije pružio priliku igračima sa manjom minutažom i igračima koji su budućnost smederevskog rukometa. Sa te strane Martić može da bude zadovoljan. Sa druge strane, bilo je i na ovoj utakmici puno propusta u napadu i odbrani, a kad se tome doda nešto slabije veče golmana onda ne bi trebalo da čudi što su rukometaši Kuršumlije uspeli da se na šetiri minuta pre kraja utakmice približe na samo gol zaostatka, iako su u 40. minutu gubili 26:20. Verovatno zbog toga Martić i nije bio previše zadovoljan ostvarenim trijumfom.

Osim što je ova utakmica sa Kuršumlijom, koja je u Smederevo došla sa osmoricom igrača, poslužila mlađim igračima, bila je to i prilika da se pojedine linije u timu uigraju za utakmicu poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva, koju Smederevci igraju u Inđiji sa istoimenim rivalom. Istakli su se Vanja Mirković sa 4 pogotka, Aleksandar Jevtić sa 3 i Dušan Janjušević sa 2 pogotka. Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Marjanović sa 7 pogodaka, gol manje postigao je Drobnjak, a Stojković se 4 puta upisao u listu strelaca. U gostujućoj ekipi kapiten Ilić postigao je 14 golova.

Finalna utakmica na programu je 8. decembra. Ukoliko ne bude nekog iznenađenja, rival Smederevcima će biti vodeća ekipa Super B lige Istok-Zapad Topličanin iz Prokuplja sa maksimalnim učinkom u prethodnih 11 kola.