Smederevski rukometaši opravdali su ulogu favorita na utakmici petog kola Super B lige Sever – Centar sa novajlijom u ligi ekipom Uba. Domaći su slavili rutisnku pobedu rezultatom 32:27, poluvreme 16:13. Gosti su dugo odolevali i pretili ekipi Nenada Martića. Imali su domaći rukometaši u nekoliko navrata pet golova prednosti ali se uporni gosti nisu predavali. Sredinom drugog poluvremena uspeli su da smanje prednost na samo dva gola zaostatka (22:20) ali je tada usledila furiozna serija Smederevaca od 8:2 i na pet minuta do kraja bilo je jasno da bodovi ostaju u Smederevu.

Nismo došli kompletni u Smederevu ali to ne umanjuje pobedu domaćina kome čestitam pobedu. Bili smo blizu do 45. minuta ali su neiskustvo i rotacija igrača doveli do poraza – rekao je posle utakmice trener rukometaša Uba Srđan Filipović.

Petar Bugarinović, najbolji grač utakmice, smatra da je ovaj susret pokazao da se najteže dobijaju unapred dobijene utakmice.

Ne bih da omalovažavam rivala, ali kad neko dolazi iz donjeg dela tabele uglavno dolazi do opuštanja. Na početku to nije bilo tako ali smo u nastavku popustili što je moglo da nam se obije o glavu. U poslednjih 15 minuta smo zbili redove i na kraju je bila relativno ubedljiva pobeda. Sada nam sledi okršaj sa Kolubarom i da probamo da i tamo zabeležimo pobedu – nada se Bugarinović.

Senku na pobedu bacila je povreda Miloša Drobnjaka. Iskusni bek Smedereva požalio se srednom prvog poluvremena na povredu mišića noge. Veliko je pitanje je da li će biti spreman da igra sa Kolubarom u sredu.

Velika glavobolja za nas jer ne znam da li će biti spreman za sredu. Momak je odmah na klupi rekao da želi da igra derbi sa Kolubarom sa blokadom. Ne znam koliko će to biti pametno. Videćemo šta će biti do srede. Što se ove utakmice tiče, mislim da su moji igrači već bili okrenuti duelu sa Kolubarom. S druge strane, tabela je pokazivala ko nam dolazi u goste. Mislim da je dobro što smo danas pobedili iako nismo odigrali na maksimumu što je odluka dobrih ekipa. Nama je ideja da budemo dobra i ozbiljna ekipa. Sledi nam Kolubara, ozbiljna ekipa u gotovo nepromenjenom sastavu od prošle godine. Imaju odličnog trenera, ali ako se koliko toliko zaleče moji igrači idemo u Lazarevac, kako ja to kažem, da se “pobijemo” za bodove, pa neka pobedi bolji – najavljuje Nenad Martić.

Najefikasniji igrač u ekipi Smedereva bio je Nemanja Marjanović sa 7 pogodaka, gol manje postigao je Petar Bugarinović, a pet puta u listu strelaca upisao se Dušan Stojković.