Smederevski rukometaši porazom su otvorili sezonu u Super B ligi grupa Sever-Centar. Na gostovanju u Velikoj Plani domaćin, ekipa Morave zabeležila je pobedu rezultatom 28:25, poluvreme 14:14. Smederevci su dobro parirali domaćinu u prvih 30 minuta. Nažalost, u drugom poluvremenu kao da je druga ekipa istrčala na teren. Za 20 minuta ekipa Nenad Martića postigla je samo 4 gola, a na drugoj strani domaći su osam puta bili precizni. na ulasku u poslednjih deset minuta rukometaši Morave su vodili rezultatom 22:18. Kada je tri minuta pre kraja utakmice domaćinm poveo sa pet golova prednosti – 27:22, bilo je jasno da bodovi ostaju u Velikoj Plani. Smederevski rukometaši su uspeli da se primaknu na 27:25 ali više od toga nisu mogli.

U ekipi Smedereva zapažen golgeterski učinak imali su Jokić sa 7, Makisć sa 6 i Stojković sa 5 pogodaka. U domaćoj ekipi istakao se Antić sa 9 pogodaka. Dobro su ga pratili Tasić sa 6 i Vujović sa 5 pogodaka. Rukometaši Smedereva u narednom kolu pred svojim navijačima imaju težak zadatak da savladaju odličnu Kolubaru iz Lazarevca.