U  utakmici poslednjeg kola Prve lige Centar, odigranoj u petak u sali DD škole, rukometaši Smedereva pobedili su fenjeraša lige ekipu BASK Soko sa 33:19, poluvreme 14:10.

U utakmici u kojoj se pobednik znao unapred viđena su dva različita poluvremena. Svesni razlike u kvalitetu puleni Miloša Pantovića nisu “previše” grizli u prvih 30 minuta sa rivalom koji je u Smederevo došao sa samo jednom izmenom. Malo neozbiljna igra domaćih omogućila je gostima da  prvo poluvreme završe sa samo 4 gola minusa. Beograđani su taj zaostatak držali u prvih desetak minuta nastavka ali za više nisu imali snage. Od rezultata 18:14, domaći su napravili seriju od 7:0 i tada je bilo jasno da se gostima sprema ubedljiv poraz. Ubedljiva prednost dala je priliku treneru smederevskih rukometaša da pruži priliku i mlađim igračima koji su ukazanu šansu umeli da iskoriste.

Osim iskusnog Bobana Filipovića, koji je presedeeo drugo poluvreme i sva tri golmana, svi ostali igrači Smedereva upisali su se u listu strelaca. Najefikasniji je bio Miloš Blagojević sa 7 pogodaka, 6 je postigao Jokić, a  5 Spasić. U gostujućoj ekipi istakao se Mijatović sa 5 pogodaka.

Pitali smo po završetku utakmice trenera Smedereva Miloša Pantovića šta je bilo potrebno da se u drugom delu sezone nadoknade pet bodova zaostatka za tadađnjim liderom Slogom iz Petrovca na Mlavi?

Pre svega vera u sopstvene snage. Cela ekipa, Uprava kluba sa predsednikom Nenadom Martićem i ja kao trener verovali smo da možemo da stignemo i prestignemo tih pet bodova zaostatka. Naš voljni element, rad i izgaranje na treninzima doprineli su da dođemo do ovog cilja. Taj rad se isplatio. Iz utakmice u utakmicu smo dizali formu i uz veliku podršku publike Smederevo je dobilo člana Super B lige. Smederevo je grad rukometa i sigurno zaslužuje da ima najmanje Super B ligaša. Ovi momci su to pokazali večeras, ali i tokom cele sezone. Raduje me što su i mlađi igrači dobili priliku da odigraju nekoliko minuta što je bilo dovoljno da pokažu da su perspektiva ovog kluba. Verujem da će Rukometni klub Smederevo i u Super B ligi, a nadam se uskoro i u Super A ligi, čuvati taj status. Nadam se da će sada grad i sponzori pomoći klubu da se očuva ovaj status. Dileme nema, temelji kluba su jaki, postoje odlične mlađe kategorije, ne bi trebalo da se brinemo za budućnost rukometa u Smederevu.

Kada je sirena oglasila kraj poslednje utakmice RK Smedereva u Prvoj ligi Centar, na centru terena pojavila se torta koja je iz ruku sekretara kluba Marine Savić završila u rukama kapitena Smedereva Marka Jokića koji je svojim iskustvom, znanjem, a pre svega kvalitetom predvodio ekipu na putu do Super B lige. Točio se šampanjac, letelu su konfete i tada je krenulo više nego zasluženo slavlje domaćih igrača sa navijačima. Najzaslužni za preporod smederevskog rukometa je predsednik i, ove sezone, igrač RK Smederevo Nenad Martić. Preuzeo je klub u sezoni 2015-2016 kada je RK Smederevo ispao u Drugu ligu Srbije Centar. Znao je da dobija vruć krompir od koga su svi digli ruke. Nije se uplašio posla i posle četiri godine vratio je RK Smederevo tamo gde mu je, bar trenutno, mesto.

Bilo je teško u prvom delu sezone. Na polusezoni smo imali sastanak, seli smo svi i pogledali se svi u oči.  Tada smo pričali šta i kako dalje. Do tog sastanka nisam znao šta nas očekuje. Posle razgovora sam video da su svi srcem u klubu. Nema ovde velikih para. Ovde se igralo za sebe, za klub i za grad i zato je došao ovaj rezultat. Radili smo zaista mnogo. Zimski pripremni period smo muški odradili i to se videlo u drugom delu sezone, a naročito na prvoj utakmici drugog dela protiv Sloge. Iz utakmice u utakmicu smo igrali sve bolje i bolje. Ova poslednja utakmica možda nije bila najbolja predstava za publiku koja je u velikom broju došla da nas isprati u Super B ligu. Mnogo hvala svima koji su sve ovo vreme bili uz nas i nadam se da čemo im se odužiti dobrim igrama u Super B ligi – nada se Nenad Martić.

Već naredne srede ili u petak ljubitelji rukometa u Smederevu biće u prilici da prisustvuju tradicionalnoj revijalnoj utakmice prvaka lige sa reprezentacijom Prve lige Centar. Biće to prilika da se predsedniku kluba Nenadu Martiću uruči pehar namenjen šampionu lige, ali i prilika da se još jednom čestita rukometašima Smedereva ovaj veliki rezultat i da im se poželi mnogo uspeha u Super B ligi Srbije.