Rukometaši Smedereva pretrpeli su treći uzastopni poraz u prvenstvu Super B lige. Posle Mačve u Bogatiću i Crvenke u Smederevu, Smederevci su poklekli u okršaju sa voždovcem koji je do ovog kola držao fenjer Super B lige. Na kraju, posle 60 minuta igre domaćin je na Banjici slavio pobedu rezultatom 33:25, poluvreme 14:12.

Sve do 17. minuta prvog poluvremena Smederevci su imali priključak i često vodili sa golom prednosti. U poslednjih desetak minuta popustila je koncentracija što su Beograđani umeli da kazne i odu na veliki odmor sa 2 gola viška. Početkom drugog poluvremena domaćin je održavao prednost od 2-3 gola sve do 50. minuta kada je pri rezultatu 20:19 za Voždovac, Aleksa Maksić propustio lepu priliku da donese izjednačenje svom timu i neizvesnu završnicu. Do 54. minuta igralo se gol za gol, a kada je u 55. minutu domaćin poveo sa 27:22 bilo je jasno da bodovi ostaju u Beogradu.

Nema mnogo pametovanja, loša igra, pogotovo u drugom poluvremenu je dovela do ovog poraza. I dalje pokušavamo da “nađemo sebe”, što se tiče igre. Ipak, siguran sam da i psihološki faktor igra veliku ulogu jer sam ubeđen da neki igrači još nisu shvatili šta znači igranje u Super B ligi Srbije. U narednom kolu gostujemo prvoplasiranom Vrbasu i priželjkujemo iznenađenje, videćemo – nada se Nenad Martić.

U porazu od Voždovca, najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Jokić sa 7, Spasić sa 6 i  Stojković sa 4 pogotka. U domaćoj ekipi Turuduć je postigao 11 pogodaka, 7 je postigao Zečević, a pet je dodao Jovanović.

Posle sedam odigranih kola Smederevo je poslednje na tabeli sa samo 2 boda, koliko ima i Voždovac na 10. mestu.

Na tabeli vodi Vrbas sa 11 bodova, sledi Mačva iz Bogatića sa 9, a treće, četvrto i peto sa po osam bodova dele Kolubara, Sivac i Morava.