Odbojkaši Smederevo Carine opravdali su ulogu favorita na utakmici sa ekipom Loznice. U utakmici 18. kola Prve lige smederevski odbojkaši su sa 3:0 (25:22, 25:22 i 25:17) bili bolji od fenjeraša Loznice. Momci trenera Dušana Kalinića odigrali onoliko koliko je bilo potrebno da se zabeleži 12-a prvenstvena pobeda. Bilo je opuštanja tokom prvog seta kada su dopustili gostima da povedu sa 21:18, ali su se do kraja ovog seta Petrović, Đorđević i ostali uozbiljili za početno vođstvo kojim su trasirali put ka trijumfu. Lozničani su pripretili sredinom drugog seta ali je kvalitet domaćina presudio. U trećem periodu iskusni Karišik i nekadašnji igrač Smedereva Brčić uvideli su da eventulanih bodova spasa u Smederevu neće biti. Odličnom igrom u polju i na mreži, smederevski odbojkaši su, stekao se utisak, sa pola gasa, rešili treći set u svoju korist rezultatom 25:17.

Mučili smo se malo u prvom setu, a i u drugom smo im dali prostora da se vrate. Ipak, ima dosta iskusnih igrača u ekipi Loznice, na drugoj strani mi u ekipi imamo kadete rođene 2002. godine i njima su neophodne ovakve utakmice da bi stekli iskustvo. Sve osim naše ubedljive pobede bilo bi iznenađenje. U narednom kolu idemo Železničaru i nadam se, pre svega, dobroj igri i dobrom rezultatu – kaže za SDsport trener smederevskih odbojkaša Dušan Kalinić.

Rezultati utakmica 18. kola: Mladenovac – Kosovska Mitrovica 3:0, Ribnica – VGSK 3:1, Futog – Napredak 037 3:0, Borac – Železničar 3:1, Niš – Novi Sad 3:0 i Smederevo Carina – Loznica 3:o