Posle dva poraza na terenima rivala, rukometaši Smedereva konačno su se radovali trijumfu na terenu rivala. U šestom kolu Prve lige Centar Smederevci su u nedelju u jednoj vrlo dramatičnoj utakmici savladali ekipu Sinđelića rezultatom 25:24, poluvreme 13:11 za domaćina.

Domaćin je posle izjednačenih 10-ak minuta utakmice uspeo da se odlepi na tri gola prednosti 13:10, ali su rukometaši Smedereva u poslednjim sekundama prvog poluvremena preko Blagojevića smanjili zaostatak na dva gola. U nastavku susreta mnogo bolje izdanje ekipe Smedereva. Posle 20-ak minuta na semaforu je stajalo 16:20 za Smederevo. Međutim, kao i na utakmici sa Radničkim, u poslednjih desetak minuta Smederevci popuštaju i domaćin u poslenji minut utakmice ulazi sa nerešenim rezultatom 24:24. Prilikom polaska sa centra igrači domaće ekipe ometali su igrače Smedereva i sudijski par Morina-Pavlović dosudio je sedmerac za goste. Siguran sa linije penala bio je Jokić koji je utakmicu završio sa 11 pogodaka. Pored njega istakao se povratnik među stative Aleksandar Martić, kao i Blagojević sa 4 i Stojanović sa 3 gola.

Ekipa je otišla za Beograd rešena da uzme dva boda. Povratak Martića na gol je ulivao dodatno samopouzdanje ali se osetio izostanak Filića. Na 10 min pre kraja bili smo u plusu 4 gola ali tada dolazi do pada u igri pa je morao Jokić da rešava sa penala. Svakako, zaslužena pobeda koju odmah arhiviramo. Slede nam dve utakmice na našem terenu i želimo pobede. Večeras je ekipa trijumfovala – naglašava Nenad Martić.

U sedmom kolu Prve lige Centar rukometaši Smedereva pred svojim vernim navijačima dočekuju ekipu Metalca iz Valjeva. Posle ovog kola na tabeli vodi Radnički iz Obrenovca sa 12 bodova, sledi Rakovica sa 11 i Sloga sa 10. Rukometaši Smedereva zauzimaju četvrtu poziciju sa 8 bodova.