Dugo su rukometaši Sinđelića odolevali i pretili Smederevcima u utakmici 17. kola Prve lige Centar odigranoj danas u sali OŠ Dimitrije Davidović. Sve do poslednjih desetak minuta Beograđani nisu dopuštali domaćim igračima da se opuste. Uvek su bili na korak ili dva od ekipe Miloša Pantovića. Tome je kumovao i sudijski par Veličković – Ilić. Neujednačen kriterijum poprilično je uticao na domaće igrače koji su više vremena trošili na raspravu sa njima nego na rivala sa druge strane terena. I pored toga, u poslednjih desetak minuta uspeli su da se odlepe na tri gola prednsoti 12:9.

U nastavku susreta slična priča. Smederevci su poveli sa 13:9, gosti su odgovorili serijom od 3:0 za samo gol zaostatka. Pokušavali su Smederevci na sve načine da slome otpor rukometaša Sinđelića ali je sve bilo uzalud. Nisu pomogle ni odlične intervencije Aleksandra Martića u prvom i Dušana Miletića u drugom poluvremenu kada je bukvalno spustio roletnu na svoj gol. Igraqo se 42. minut kada su gosti stigli ponovo na gol zaostatka 18:17. Ovog puta smederevski rukometaši su imali odgovor. Usledila je serija od 4:0 za samo pet minuta i tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Smederevu. Gosti su do kraja utakmice uspeli samo da koliko toliko ublaže poraz 25:22.

Prednost je doneo domaći teren. Borili smo se koliko smo mogli. Meni je najbitnije da smo pokazali zube domaćinu i da smo pružili jak otpor. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobedi – rekao je posle utakmice jedan od najiskusnijih u gostujućoj ekipi – Milan Rakić.

Trener Smedereva Miloša Pantović smatra da su njegovi igrači uknjižili bodove pre utakmice.

Sinđelić uopšte nije naivna ekipa. Oni su prošle godine igrali Super B ligu. Ima tu vrlo iskusnih igrača koji znaju da igraju na rezultat. Njima su bodovi neophodni u borbi za opstanak. Znao sam ta ćemo morati da uložimo puno truda da dobijemo ovu utakmicu. U drugom poluvremenu smo zahvaljujući Miletiću uspeli da konsolidujemo odbranu i da na kraju zasluženo dobijemo ovu utakmicu. Sada idemo u Valjevo i nadamo se novim bodovima.

Kapiten domaće ekipe Marko Jokić smatra da sudije nisu zaslužile da se komentarišu i smatra da je nervoza poprilično omela njegove saigrače da pruže bolju partiju.

Imali smo kadrovske probleme, odigrali smo nerešeno sa Partizanom i sve je to uticalo da nervozni uđemo u ovu utakmicu. Bitno je da smo pobedili i da smo ostali u trci za najviši plasman. Sada imamo dve nedelje pauze da se dobro odmorimo, oporavimo i spremimo za jednu od ključnih utakmica sa Metalcem u Valjevu.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je rekonvalescent Marko Jokić koji je utakmicu završio sa 6 pogodaka, po četiri su dodali Miloš Blagojević i Miroslav Ivanović. U gostujućoj ekipi po pet pogodaka postigli su Luka Alimpić i Dragačevac Andrija.

Posle ovog kola Smederevo se primaklo na samo bod zaostatka vodećem dvojcu, Slogi i PKB-u. Petrovčani su na svom terenu odigrali 31:31 sa narednim rivalom Smedereva ekipom Metalaca iz Valjeva i to dovoljno govori kakva utakmica čeka ekipa Nenada Martića za dve nedelje.