Posle Metalca u Gornjem Milanovcu i Novog Pazara u Smederevu, pred fudbalerima Smedereva danas je u Beogradu pao i Sinđelić. Ako je neko posmislio da su pobede nad Metalcem i Novim Pazarom bile plod slučajnosti, današnjim trijumfom na gostovanju Sunđeliću, u prvoj utakmici 9. kola Prve lige Srbije, Smederevci su potvrdili da su izašli iz krize igre i rezultata.

Posle prvih 45 minuta, završenih bez golova, u kojima je domaćin bio bolji, u nastavku susreta Smederveci su za samo 15 minuta demolirali domaćin. Sinđelić je načet u 51. minutu. Tropotezna akcija iz kornera koji je izveo Rakić, nastavio Mozes, a glavom završio Đorđević za veliko slavlje fudbalera Smedereva i njihovih malobrojnih navijača. Posle samo tri minuta Smederevo je dupliralo prednost. Strelac je bio Mirkov. Igrao se 66. minut kada je neko od domaćih igrap rukom u kaznenom prostoru. Sigurna sa bele tačke bio je Mirkov za ubedljivih 3:0. Domaći su poraz ublažili u nadoknadi vremena golom Tomovića.

U ostalim susretima ovog kola sastaju se: Zlatibor – Metalac, OFK Žarkovo – Radnički 1923, Trajal – OFK Bačka, Kolubara – Dinamo, Budućnost – Kabel, RFK Grafičar – Radnički (P) i Novi Pazar – Zemun.