Rukometašice Mladog radnika poražene su u nedelju u utakmici 18. kola Super lige Srbije od novosadske Vojvodine rezultatom 30:24, poluvreme 16:10. Trijumf gošći je bio, manje više, očekivan, ali se isto tako očekivao jači otpor ekipe Jovice Petkovića. Nažalost, na ovoj utakmici malo toga je polazuilo za rukom radinačkim rukometašicama. U prilog tome ide i podatak da nisu realizovale nijedan od pet dosuđenih sedmeraca. Kada se tome dodaju izgubljene lopte i izuzetno slaba realizacija onda i ne čudi što su Novosađanke relativno lako došle do osme prvenstvene pobede.

Iako ni gošće nisu briljirale, imale su mnogo više raspoloženih igračica. Pre svih golmana Nevenu Radojčić koja je imala 15 uspešnih intervencija, uz dva odbranjena sedmerca. Od 30 golova Vojvodine, čak 21 su delo Emilije Lazić sa 13 i Tamare Žarković sa 8 pogodaka. Solidna u porazu domaćih bila je Jovana Blažić sa 7 pogodaka. Milica Ninić postigla je pet golova, ali je i ona odigrala za njene standarde znatno ispod svojih mogućnosti, potovo u prvom poluvremenu. Poslednjih nekoliko minuta, kada je već bkilo izvesno da bodovi odlaze u Novi Sad, treneri oba sastava pružili su priliku rezervistkinjama i to su domaće iskoristile da ublaže poraz na samo šest golova zaostatka.

U narednom kolu, koje se igra za dve nedelje, zbog predstojećih kvalifikacionih utakmica naše ženske reprezentacije sa Slovačkom, rukometašice Mladog radnika dočekuju Naisu iz Niša.