Fudbaleri Smedereva ponovo predvode srpskoligaški Zapad. Smederevci su u utakmici 21. kola pred svojim navijačima savladali Šumadiju iz Aranđelovca sa 2:1 (1:0).

Smederevci su ušli vrlo motivisano u utakmicu sa željom da što pre dođu do vođstva. Malo je nedsotajalo da se raduju već na isteku prvog minuta utakmice. Najpre je na jednu dubinsku loptu odlično reagovao Stefan Stojanović.

Nažalost, njegov udarac zaustavio je odlični golman gostiju Marko Nićiforović koji je klizećim startom sprečio radost domaćih. Na odbijenu loptu sa 20-ak metara naleteo je Ninoslav Nikolić ali je lopta okrznula stativu i završila u gol autu. Posle desetak minuta iz igre je morao Stefan Stojanović i umesto njega u igru je ušao Nenad Đurđević. Igrao se 22. minut kada su domaći došli u vođstvo.

Milenko Garić je odličnom uposlio Ninoslava Nikolića koji se po desnoj strani oslobodio čuvara i odličnim udarcem loptu smestio u mrežu. Do kraja prvog poluvremena domaći su imali više od igre ali bez prave završnice.

U drugih 45 minuta još bolja igra domaćih. Trener Smederevaca Zoran Vujučić u igru je uveo iskusnog Ivana Milosavljevića i to je donelo rezultat u 62. minutu. Ponovo je odlični Garić poslao upotrebljiv centaršut u kazneni prostor gostiju. Kada je izgledalo da lopta odlazi u gol aut, Milosavljević je klizećim startom ubacio loptu u peterac gostiju gde je neometan ni od koga Nenad Đurđević ubacio loptu u praznu mrežu.

Imali su domaći još nekoliko solidnih prilika, a naizgledniju propustio je mladi Veljko Jovković koji se našao sam oči u oči sa golmanom gostiju ali je oklevao pa je Nićiforović još jednom sprečio siguran pogodak domaćih. Kada je izgledalo da će se utakmica završiti brezultatom 2:0, kapiten domaćih Milosavljević je u 89. minutu bespotrebno srušio jednog igrača gostiju u šesnaestercu. Sudija Mladen Jakovljević je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Zolnajić. Ovaj pogodak bio je i prvi udarac gostiju ka golu domaćih tokom cele utakmice.

Mi smo očekivali ovakvu igru Šumadije. Posle kiksa u Petrovcu na Mlavi, nama je samo pobeda igrala na ovoj utakmici. Mislim da smo danas odigrali kvalitetnu utakmicu, publika je imala u čemu da uživa. Imali smo dosta prilika za pogodak i iskreno se nadam da će nam realizacija biti bolja već na sledećem gostovanju u Požarevcu. Poštujemo Mladi radnik koji ima jednu od najboljih odbrana u ligi, međutim idemo na pobedu i sve osim pobede za nas će biti neuspeh – smatra strateg domaćih Zoran Vujičić.

Za jednog od najboljih pojedinaca domaće ekipe na ovoj utakmici, Milenka Garića dileme nema, Smederevo je dominiralo od početak do kraja.

Mogli smo već u prvom poluvremenu da rešimo pitanje pobednika. Oni su malo živnuli posle jedanaesterca. Ipak, najbitnija su tri boda za nastavka prvenstva i za krajnji cilj, a to je titula i plasman u Prvu ligu Srbije. Nadam se da ćemo se radovati i u Požarevcu, a videćemo kako će u sledećem kolu odigrati Sloga i Tutin.

U ovom kolu neočekivano je kiksnuo Tutin koji je pred svojim navijačima poražen od Prova sa  2:1. Drugi pratilac Smedereva, ekipa Sloge je na gostovanju u Priboju savladala ekipu FAP-a sa 5:0. Uoči 22. kola, na tabeli Srpske lige Zapad vodi Smederevo sa 43 boda. Sloga na drugom ima bod manje, a Tutin na trećem ima 40 bodova. Iako je zabeležena vredna pobeda, veliko je pitanje da li će se do narednog kola oporaviti Stojanović, kao i Cigulajkić koji je na isteku prvog poluvremena morao u bolnicu zbog povrede ramena.