U Super B ligi Srbije – Sever-Centar više nema neporaženih. Za to su najzaslužniji rukometaši Smedereva koji su u derbiju prvenstva pobedili Kolubaru iz Lazarevca sa 26:23, poluvreme 14:10. Ono malo ljubitelja rukometa iz Smedereva, ali i Lazarevca koji su došli da prate okršaj, mogli su da vide kako izgleda kada se igra moderan rukomet. To su u subotu u Sportskoj hali demonstrirali smederevski rukometaši.

Gosti su u Smederevo došli samouvereno, kako i dolikuje lideru na tabeli i ekipi koja do tada nije osetila gorčinu poraza. Posle 60 minuta, teren su naspustili pognutih glava. Poraženi su više nego zasluženo jer su od prvog do poslednjeg minuta jurili rezultatski minus. Koliko su bili nemoćni najbolje pokazuje njihov broj  postignutih golova u prvih 30 minuta. Verovatno Kolubari ne prija Podunavski region jer su i u Plani dali samo devet golova.

Igra domaćih, u čijim redovima je bilo nekoliko nedovoljno oporavljenih igrača, Bešir, Marjanović i Bugarinović, bila je besprekorna u prvom pluvremenu. Čvrsta igra u odbrani, za koju gosti nisu imali rešenje, omogućila je mnogo lakšu igru u napadu gde su Smederevci pucali iz svih oružja. Da Kolubara nije imala, koliko – toliko, raspoloženog Vujoševića, koji je do 20. minuta sa 5 pogodaka bio jedini strelac svoje ekipe, verovatno bi se od bodova oprostili već u prvom poluvremenu.

Početak drugog poluvremena nagoveštavao je pravu katastrofu Lazarevčana. Igrao se 25. minut kada je na semaforu stajalo 17:10. trener gostiju Vladimir Dragićević zatražio je tajm aut koji je urodio plodom. Usledila je serija gostiju od 4:0 i to je bio znak da Martić zatraži minut predaha. Do kraja utakmice domaći rukometaši rutinski su sačuvali, više nego zasluženu pobedu, ali ne sa željenih 5 golova razlike. Ukoliko na kraju Kolubara i Smederevo  završe sa istim brojem bodova bolji će biti Lazarevčani zbog pobede od 4 razlike zabeležene u prvom delu sezone. Naravno, još ima mnogo i obe ekipe nemaju pravo na kiks jer za vratom duva Jugović koji uskoro gostuje u Lazarevcu. Dakle, pitanje prvaka nije rešeno.

U ekipi Smedereva nije bilo slabog mesta. Istakli su se Jevđenović sa 9 pogodaka, Jokić je postigao 5, a Marjanović 4. U gostujućoj ekipi Vujošević je postigao 6, a Radovanović 5 pogodaka.

Bez obzira na konačan ishod ove sezone, RK Smederevo je potvrdio da ima igračke, stručne i organizacione sposobnosti za viši rang. Ako im to ne pođe za rukom ove sezone, ukoliko očuvaju trenutni sastav, uz neizbežno podmlađivanje ekipe, izvesno je da će i sledeće godine biti jedna od ekipa koja će konkurisati za najviši plasman.

Jedinu senku na ovu utakmicu bacilo je ponašnje trenera gostiju Vladimira Dragićevića koji nije želeo da na kraju utakmice pruži ruku treneru Smedereva Nenadu Martiću. Da je zabeležio pobedu, u koju izgleda nisu sumnjali, ne sumnjamo da bi prvi pritrčao da pruži ruku.

Posle ovog kola na tabeli vode Kolubara i Smederevo sa po 29 bodova, ali je zbog boljeg međusobnog skora Kolubara na prvom mestu. Na trećem mestu nalazi se Jugović sa bodom manje u odnosu na vodeći tandem. U narednom kolu Smederevo se Bogatiću sastaje sa Mačvom.