Rukometaš Smedereva, posle dvonedeljne pauze, izazvane korona virusom (dvojica pozitivnih), danas su u utakmici 9. kola Super B lige Sever Centar pobedili fenjeraša lige ekipu Jedinstva iz Novog Bečeja sa 36:29, poluvreme 18:12. Bez Marjanovića, koji je bio u timu, Dušana i Darka Stojkovića i Bugarčića, Smederevci su sa pola gasa stigli do šeste prvenstvene pobede. Gosti su u Smederevo došli sa jednim golmanom i sedmoricom igrača i nisu se obrukali. S druge strane, domaćin je odigrao taman onoliko koliko treba. Na poluvremenu je bilo šest razlike, a već u šestom minutu nastavka bilo je 23:13. Tada je Nenad Martić polako iz igre izvodio prvotimce i pružio šansu mlađim igračima. Gosti su to umeli da iskoriste i u 49. minutu uspevaju da se primaknu na dva gola zaostatka 28:26. Da se ne bi dodatno komplikovala situacija, Martić je vratio iskusne igrače u igru i stvari su opet došle na svoje mesto. Najefikasniji u ekipi Smedereva bilo su Jokić sa 10 i Drobnjak sa 8 pogodaka. U redovima Jedinstva bolji od ostalih bili su Crnjin, Dujin i Labus sa po 6 pogodaka.

Od ranije smo znali da su unapred dobijene utakmice najteže za “rad”. Hvala mojim momcima što su “naučili školu” i što su večeras držali utakmicu pod kontrolom. Desio se pad u igri kada su ulazili mlađi igrači, što je donekle normalno. Ipak, nisam zadovoljan zalaganjem mlađih, pre svega. Znaju da su im ovakve utakmice “karta” za više minuta u nekim jačim ali ne pokazuju dovoljno borbenosti i želje za pobedom. Na tome ćemo raditi… Ostale su nam još dve utakmice do kraja polusezone ako uzmemo u obzir da se dve prebacuju za prolećni deo. “Mačva” i “Voždovac” su kvalitetne ekipe ali ako želimo da zadržimo sam vrh tabele, zna se – moraju se uzimati bodovi. Sasvim sigurno, moji igrači i ja ćemo dati sve od sebe da ostvarimo dve pobede i na taj način zaokružimo ovu veoma dobru polusezonu – nada se Nedad Martić.

U poslednjem ovojesenjem kolu, jer se prvenstvo prekida dva kola ranije zbog korona virusa, odigrane su još tri utakmice. Mačva je slavila u Vrbasu 33:26,  Inđija je u “revolveraškom” obračunu pobedila Ub sa 43:42 i u derbiju kola Jugović i Kolubara su podelili bodove 25:25. U naredne dve nedelje odigraće se zaostale utakmice koje nisu odigrane zbog pandemije korona virusa, a Smederevci će pre okršaja sa solidnom ekipom Mačve iz Bogatića, u sredu odigrati Kup utakmicu sa Šamotom iz Aranđelovca.

Na tabeli trenutno vode Jugović i Kolubara sa po 14 bodova, stim da je Jugović odigrao svih devet utakmica, a Kolubara ima jedan zaostao meč. Na trećem mestu je Smederevo koje ima priliku da u zaostale sve utakmice sa isto toliko pobeda bude jesenji prvak Super B lige Srbije.