Najbolje izdanje smederevskih rukometaša od početka prvenstva i prva pobeda pred domaćom publikom. Smederevci su u četvrtom kolu bili bolji od Kolubare iz Lazarevca rezultatom 31:24, poluvreme 15:12. Kada za jednu ekipu čak devetorica igrača postignu golove onda utakmica teško može da se izgubi. To su demonstrirali domaći rukometaši želji pobede pred domaćom publikom kojoj su ostali dužni posle meča sa Sivcem.

Smederevo ima kvalitetniji tim od Kolubare, to je definititno, ali im je mnogo trebalo da slome otpor ekipe trenera Vladimira Dragićevića. Gosti su dugo održavali rezultatski priključak, pre svega, zahvaljujući odličnoj igri svojih bekova. Prednjačili su Nemanja Ivanović, koji je utakmicu završio sa 7 pogodaka, Uroš Đurđević sa 5,  i Mirko i Miloš Jovanović koji su postigli zajedno 5 pogodaka. Na njihov učinak treba dodati 7 pogodaka krila Lazara Panovskog. Sredinom drugog poluvremena Smederevo je povelo sa 20:14 i u tim trenuvima je delovalo da su bodovi već osvojeni. Ipak, gosti se nisu predavali. Iskoristili su nekoliko loših minuta domaćina i uspeli da se primaknu na samo dva gola zaostataka 22:20. Usledio je munjevit odgovor i serija od 3:0 Smederevaca za velikih pet razlike i tada su se gosti predali.

Mislim da igramo sve bolje. prošlu utakmicu na domaćem terenu nismo dobro odigrali. Čini mi se da stvari polako dolaze na svoje mesto. Kolubara ima dosta mladu ekipu, lepo igraju, imaju iskusnog trenera, ali mislim da smo mi danas bili bolji i u odbrani i napadu i to je dalo rezultat – rekao je najbolji pojedinac susreta Dragan Radisavljević.

Konsolidovali smo redove, a što je možda najbitnije, popravili smo realizaciju i to je dovelo do sigurne igre i ovakvog rezultata. Odigrali smo i dobru odbranu, možda najbolju od početka prvenstva i to kombinovano sa dobrom realizacijom, nas je dovelo do pobede – rekao je Milutin Bojić.

Nenad Martić zadovoljan je pobedom ali smatra da njegova ekipa može i mora još bolje.

Nismo mi još uvek pravi. Ovo je dobar put uz najbolju igru od početka prvenstva. Nadam se još boljim izdanjima u dve utakmice koje nas očekuju u sredu i sledeću nedelju.  Danas smo dobar deo utakmice ispoštovali ono što smo dogovarali. Drago mi je što smo imali prilike da pustimo u igru i mlađe momke i to je nešto što moramo da radimo i dalje – kratko je posle utakmice prokomentarisao trener Smedereva Nenad Martić.

Vremena za radovanje nema. Već u sredu sledi vanredno, peto, kolo u kome se Smederevo u Vrbasu sastaje sa istoimenom ekipom.