Connect with us

FK PROLETER MIHAJLOVAC

SMEDEREVCI TAMO GDE ŽELE DA BUDU

Posle šest odigranih kola čelnu poziciju u šampionatu Srpske lige Zapad preuzeli su fudbaleri Smedereva. Puleni Ljubiše Stamenkovića su do liderske pozicije došli na najteži mogući način, pobedom u derbiju jesenjeg dela nad Šumadijom u Aranđelovcu. Dosadašnji lider dočekao je Smederevo bez šefa struke Vesovića i to kao da je sputalo domaćina. Mada, kako su igrali smederevski fudbaleri sumnjamo da bi i u suprotnom epilog bio drugačiji. Pobednik derbija odlučen je u drugih 45 minuta pošto je posle prvog poluvremena rezultat bio 1:1. Domaćina je u vođstvo doveo Radenković u 33. minutu, a osam minuta kasnije Matić je autogolom poravnao rezultat.
Vodeći gol za Smederevo postigao je Stojanović odličnim udarcem sa više od 20 metara. Tačku na zaslužen trijumf i pobedu gostiju stavio je u 85. minutu Nikolić.

– Bio je ovo pravi derbi dve, do ovog, kola neporažene ekipe. Mislim da smo zasluženo pobedili i da je publika bila u prilici da vidi dobru fudbalsku predstavu. Nismo paničili kod gola, odigrali smo timski odlično i rezultat nije izostao. U narednom kolu dočekujemo komšije iz Požarevca. Ide nam na ruku i dobar rasporede jer smo u narednih šest utakmica četiri puta domaćini. To moramo da iskoristimo na pravi način – kaže za Naše novine trener smederevskih fudbalera Ljubiša Stamenković.
Posle šest odigranih kola na deobi prvog mesta nalaze se Smederevo i, pomalo neočekivano, novajlija u ligi ekipa Tutina sa po 13 osvojenih bodova. Treće i četvrto mesto sa 11 bodova dele Šumadija i Sloga iz Požege.
Drugi predstavnik Smedereva u ovom stepenu takmičenja, ekipa Proleter Mihajlovca uspela je da se iz LJubića vrati neporažena. Posle tri uzastopna poraza srpskoligaš iz Vranova je protiv domaćeg Poleta odigrao 0:0 i tako povratio poprilično poljuljano samopouzdanje uoči nastavka prvenstva. Proleter sada zauzima 14. mesto na tabeli, a u narednom kolu Drinu koja kao i Proleter ima pet osvojenih bodova u proteklih šest kola.