Košarkaši Smedereva zabeležili su prvu pobedu u plej ofu za popunu Prve srpske lige. Smederevci su pred svojim malobrojnim navijačima, uz mnogo muka tek u poslednjoj četvrtini overili pobedu protiv prilično motivisane ekipe Trepče iz Kosovske Mitrovice. Ekipa Ivana Mijatovića slavila je pobedu rezultatom 102:90 (22:26, 28:21, 25:28 i 27:15).

Smederevci su, posle nesrećnog poraza u Kraljevu, ušli u ovaj meč sa imperativom pobede. Nervoza je bila primetna od samog počeka utakmice. dok je napad-kako tako funkcionisao, u odbrani je bilo mnogo rupa što su gosti umeli da kazne, pre svih Lazarević, Staletović i  Zdravković. Da nije bilo raspoloženog Filipa Stojanovića u šutu za tri poena, prednost gostiju je mogla da bude ubedljivija posle prvih deset minuta. U drugoj četvrtini domaći su zaigrali mnogo bolje u odbrani, Stojanović je nastavio da rešeta za trri poena i to je bilo dovoljno da se na odmor ode sa prednošću od 3 poena – 50:47. Očekivalo se da će Smederevci u nastavku susreta slomiti otpor gostiju.

Međutim, u trećoj četvrtini dogodila se slična priča iz prvog perioda. Domaćina je stao šut, previše rupa u odbrani i ekipa iz Kosovske Mitrovice u poslednjih deset minuta ušla je sa nerešenim rezultatom – 75:75. Ni poslednja četvrtina nije počela kako treba za domaćina. Gosti su poveli sa pet poena prednosti i u tim trenucima je izgledalo da kola domaćih idu nizbrdo. Tako nisu mislili Torbica, Tešić i Nikolić koji su sa nekoliko ukradenih lopti preokrenuli rezultat. Stojanović je posle niza promašaj u drugom poluvremenu pogodio trojku za plus 10 i tada je bilo jasno da dva boda ostaju u Smederevu. Konačnih 102:90 moža ne prikazuju pravi odnos snaga na terenu, ali u ovom trenutku ja najvažnija pobeda koja košarkaše Smedereva ostavlja u trci za plasman u Prvu srpsku ligu.

– Previše nervoze u našim redovima. U prilog tome govori 9 promašenih slobodnih bacanja i ne znam ni sam koliko zicera. Važnost utakmice je uticala na to, jer moramo da pobeđujemo sve do kraja ako želimo do krajnjeg cilja, a to je plasman u Prvu srpsku ligu. Gosti su došli rasterećeni, jer nemaju šta da izgube i u svakoj utakmici igraju samo da što skuplje prodaju svoju kožu. Igraju atipičnu košarku, bez neke postavke u napadu i jako je bilo teško braniti to. U poslednjoj četvrtini smo uspeli da angažovanom igrom, pre svega u odbrani, prevedemo utakmicu u svoju korist i trijumfujemo sa 12 razlike. Sledece kolo igramo u Trsteniku sa Prvom petoletkom. Jako važna utakmica za nas. Čeka nas motivisana ekipa koja mnogo bolje igra kod kuće nego na strani i moraćemo da pružimo mnogo bolju igru ukoliko želimo do nove pobede – očekuje trener smederevskih košarkaša Ivan Mijatović.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Stojanovic sa 29 poena (6 trojki) ,Torbica sa 21 i Tesic sa 17 koševa koje je ostvario u drugih 20 minuta. U drugom kolu plej ofa odigrane su još dve utakmice – Sloga iz Batočine je deklasirala Prvu petoletku rezultatom 104:73, a Zicer je, zahvaljujući odličnoj igri u prvoj četvrtini, bio bolji od Goča iz Vrnjačke Banje. Utakmica Kruševac – Sloga elite igra se u nedelju  od 16 časova. Na tabeli trenutno vode Smederevo i Sloga iz batočine sa učinkom 6-2, sledi Sloga iz Kraljeva sa utakmicom manje i ukoliko ostvare trijumf u Kruševcu ponovo će preuzeti vrh ove grupe.