Posle Metalca, pred fudbalerima Smedereva 1924 pao je dojučerašnji superligaš ekipa Novog Pazara. Smederevci su, u sedmom kolu Prve lige Srbije, pred svojim navijačima pobedili goste iz Pazara golom  Basraka u 85.  minutu. Domaći su slavili mada treba reći da su gosti odigrali odlično i malo je nedostajalo da se iz Smedereva vrate neporaženi. Pored strelca, najzaslužniji za drugi uzastopni trijumf Smedereva bio je odlični Džon Mozes Agon. Posle njegovog prodora i centaršuta po desnoj strani, Basraku nije bilo teško da savlada Divca. Igrao se drugi minut nadoknade kada je Agon iz stopostotne prilike umesto mreže Novopazaraca pogodio stativu.

Senka na vrednu pobedu pala je u 94. minutu kada je Basrak zbog drugog žutog kartona “pocrveneo”. Posle osam odigranih kola FK Smederevo 1924, uprkos činjenici da je zabeležio dve uzastopne pobede, zauzima poslednje mesto na tabeli sa 6 osvojenih bodova, koliko imaju Sinđelić i Budućnost. Vodi  Metalac sa 15 bodova, slede Grafičar i Radnički iz Pirota sa bodom manje.

Rezultati osmog kola: Smederevo 1924 – Novi Pazar 1:0, Zemun – Grafičar 1:0, Radnički (P) – Budućnost 2:0, Dinamo – Trajal 0:0, Radnički 1923 – Zlatibor 1:0, Metalac – Sinđelić- 4:2. U ponedeljak igraju Kabel – Kolubara i OFK Bačka – OFK Žarkovo.