Rukometaši Smedereva se više ne šale. U šestom kolu Super B lige Sever-Centar, ekipa Nenada Martića zabeležila je četvrtu vezanu pobedu. Posle Voždovca, Kolubare i Vrbasa, pred ruko,metašima Smederevac oružje je položila ekipa Sinđelića. Posle 60 minuta, vrlo tvrde utakmice, gde se više pažnje posvećivalo odbrani nego napadu, Smederevci su slavili pobedu rezultatom 23:18, poluvreme 13:10. Beograđani su vodili samo na početku utakmice, 1:0. Od tog trenutka prednost je konstantno bila na strani domaće ekipe. Rukometaši Smedereva mogli su mnogo ranije da reše ovu utakmicu. Pri rezultatu 10:6 imali su dva zicera da odu na šest razlike, ali se u tim trenucima istakao golman gostujuće ekipe koja je to iskoristila da se primakne na dva gola zaostatka.

Tvrda i rovovska borba viđena je u nastavku utakmice. Sve do 50. minuta gosti su bili u zaostatku od dva ili tri gola razlike. Međutim, snage za konačni preokret nisu imali. Pored odličnog Dimitrijevića, domaći su na golu imali mladog Filipovića koji je u poslednjih pet minuta odbranio jedan sedmerac i tri teška udarca koji su na kraju domaćima omogućili pobedu od solidnih pet razlike.

Za razliku od utakmice sa Kolubarom, kada su se devetorica igrača upisala u listu strelaca, protiv Sinđelića samo petorica su rešetala mrežu rivala. Najefikasniji i istovremeno igrač utakmice bio je Srđan Jevđenović sa 7 golova, 5 je postigao, danas odlični, Vladimir Antić, a po 4 puta u strelce su se upisali Dušan Stojković i Nemanja Marjanović. U gostujućoj ekipi najefikasniji sa 4 pogotka bio je kapiten Nikola Šljivić.

Rezultat pokazuje da su odbrane bile na visini zadatka. Propustili smo priliku da ranije rešimo utakmicu ali to je rukomet. Bilo je grešaka koje ćemo gledati da ispravimo na sledećim utakmicama. Spremamo se za sledeće kolo, ali mislim da smo danas zasluženo slavili. Ovo nam je bila četvrta vezana pobeda i to pokazuje da nam je forma u uzlaznoj putanji. Nadam se da ćemo nastaviti tako – nada se Jevđenović.

Mladi Filip Todorović na najbolji način iskoristio je svoju minutažu na ovoj utakmici. Sve je, kako kaže za Sdsport, došlo iz dobrog treninga.

Dobro radimo i treniramo i sve je ovo posledica toga. Pokazali smo dobru igru, uz male probleme na početku drugog poluvremena. Bili smo od početka uvereni u pobedu. Nijednog trenutka nismo sumnjali u konačan rezultat – smatra Todorović.

Sinđelić je danas bio jači nego na utakmci koju smo igrali u pripremnom periodu. Generalno, danas smo, dobrim delom, ispoštovali dogovor. Primiti samo 18 golova za 60 minuta je pokazatelj kako smo se spremili za ovu utakmicu. Možda smo bili malo nervozni jer smo hteli brže da rešimo pitanje pobednika, a sa druge strane, u sedam dana odigrali smo tri jake utakmice. Prezadovoljan kako smo odigrali na ove tri utakmice. Mislim da smo fizički dobro spremni, polako stvari dolaze na svoje mesto i to je najbitnija stvar. Sada sam, naravno, mnogo zadovoljniji u odnosu na start prvenstva. Sada nam sledi put u Veliku Planu gde očekujem nova dva boda – nada se Martić.

Posle šest odigranih kola na tabeli vodi Kikinda sa 11 bodova, Sivac je drugi sa 9 i utakmicom manje, a Smederevo je na trećem mestu sa 8 bodova.