Odbojkašice Smedereva nastavljaju sa neuspesima. Smederevke su u utakmici 12. kola Pr ve lige Srbije doživele šesti uzastopni poraz kojim su ozbiljno doveli u pitanje opstanak u prvoligaškoj konkurenciji. Dva boda iz Smedereva odnela je Srbijanka iz Valjeva. U utakmici punoj preokreta, posle više od dva sata, ne toliko kvalitetne koliko uzbudljive utakmice, bilo je 3:2 za gošće. Prvi set pripao je ekipi iz Valjeva rezultatom 25:17. Ekipa Siniše Živaka odgovorila je u drugom setu mnogo boljom igrom u polju i na mreži i to je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima – 25:20. Domaće igračice nisu uspele da dobru igru iz ovog dela utakmice prenesu u treći seti. Nizale su se greške na prijemu, bilo je i loših rešenja u napadu što je ekipa Srbijanke umela da kazni za vođstvo u setovima – 25:19. Sve to nije demoralisalo iskusnu domaću ekipu koja je u četvrtom setu odgovorila istom merom – 25:19.

Očekivalo se da će znatno iskusnije igračice Smedereva sa velikom psihološkom prednošću ući u peti set. tako je i počelo. Veoma brzo na semaforu je stajalo 6:3 za Smederevke. Tada kola kreću naopako. Gošće su servisom napale Unu Đorđević  i Mariju Mijanović, koja je pojačala Smederevke u drugom delu sezone, i za manje od pet minuta na semaforu je stajalo 14:7 za Srbijanku. Na kraju konačnih 15:9 za gošće koje iz Smedereva nose veći deo kolača, sasvim zasluženo.

U narednom kolu smederevske odbojkašice očekuje još teži zadatak. gostovanje u Sremskoj Mitrovici i okršaj sa liderom prvenstva ekipom Srema koja ne zna za poraz u dosadašnjem toku sezone. Domaća ekipa je samo na dve utakmice morala da igra pet setova ne bi li stigla do pobede. Sve osim ubedljive pobede odbojkašica Srema bilo bi prvorazredno iznenađenje.

Smederevke trenutno zauzimaju pretposlednje mesto na tabeli koje garantuje baraž mečeve za opstanak u prvoligaškom društvu. Međutim, Dinamo iz Pančeva je takođe na dve pobede koliko ima ekipa Smedereva i u poslednjih šest kola dobićemo odgovor na pitanje da li ekipa Siniše Živaka ima snage da prebrodi trenutne probleme.