Smederevske odbojkašice zabeležile su pobedu na gostovanju u LJigu nad ekipom Spartaka rezultatom 3:1. Posle lako dobijenog prvog seta (25:15), u drugom setu ekipa Siniše Živaka odigrala je nešto slabije što su domaće uspele da iskoriste i dođu do izjednačenja u setovima (25:21).
Gubitak seta nije mnogo poremetio igri smedereskih odbojkašica koje su u preostala dva seta dokazale i pokazale razliku u klasi.
Najverovatnije se o ovoj utakmici ne bi ni pričalo da se početkom poslednjeg seta nije teže povredila Milena Nastić koja je zbog nesmotrenosti jedne od igračica domaće ekipe iskrenula zglob. Za sada je neizvesno koliko će pauzirati kapiten ŽOK Smederevo, ali je izvesno da će mnogo nedostajati četi
Siniše Živaka.

Samo smo podbacili u drugom setu kada smo lošije primali servis i nismo prelomili set kad je trebalo. U ostalim setovima nije bilo nikakvih problema. Senku na pobedu bacila je povreda Milene Nastić. Umesto nje u igru je ušla Tijana Đuričić koja je, iako tek osmi razred, odlično odigrala do kraja utakmice.
Posle 15 odigranih kola smederevske odbojkašice zauzimaju šesto mesto sa devet pobeda, koliko na petom ima i ekipa Omladinca.
Olakšavajuća okolnost za ekipu Siniše Živaka je činjenica da u sledećem kolu, pred svojim navijačima, igraju sa Jedinstvom iz Užica koja sa pet pobeda trenutno zauzima deseto mesto.
Ekipa iz donjeg dela tabele i ekipa koja nam je ostala dužna. U prvom delu prvenstva tamo smo poraženi sa 3:2. Ne bi smeli da se opustimo jer Užičanke još nisu obezbedile siguran opstanak u Prvoj ligi Srbije. Pred nama je imperativ pobede i, mada smo oslabljeni, očekujem i nadam se trijumfu – kaže Živak.
Utakmica Smederevo – Jedinstvo igra se u subotu 26. januara od 17 časova.
Na tabeli Prve lige Srbije vodi Srem sa 12 pobeda, slede Roda sa 11 trijumfa, Beograd i Srbijanka sa po 10 pobeda i Omladinac i Smederevo sa po 9 pobeda.