Fudbaleri Smedereva 1924 napravili su veliko iznenađenje u utakmici 7. kola Prve lige Srbije. Posle šest vezanih i ubedljivih poraza, malo ko je očekivao prvu radost na gostujućem terenu rivala koji je do ovog kola predvodio prvoloigaški karavan. Čini se da je dosadađnji lider pomalo potcenio ekipu Smedereva koja je do vodećeg gola došla relativno rano. Igrao se šesti minut kada su dvojica novajlija Rnić i Basrak matirali odbranu domaćih. Basrak je u 6. minutu odlično reagovao na dodavanje Rnića i za golmana domaćih Šćekića nije bilo spasa.

U nastavku utakmice domaći su bili znatno opasniji, stvorili su popriličan broj gol šansi ali na njihovu nesreću na golu Smedereva nesavladiv je bio Žarko Trifunović.

Po završetku utakmice fudbaleri Smedereva umeli su da proslave prvenac u prvoligaškoj konkurenciji sa svojim malobrojnim navijačima na lepom fudbalskom zdanju u Gornjem Milanovcu. Ovaj trijumf učenika Nebojše Vučićevića ima mnogo veće značenje od 3 boda. Iako i dalje drže začelje tabele, igra koju su prikazali Smederevci na ovoj, ali i utakmici sa Grafičarem, daje nadu u bolje dane. Potvrda nespornog kvaliteta koji su donele novajlije trebalo bi da usledi na utakmici osmog kola. Rival je nekadašnju superligaš ekipa Novog Pazara. Utakmica se igra u nedelju 8. septembra od 16.30. Nema sumnje da će pobeda nad Metalcem uticati i na posetu u okršaju sa Pazarcima. Uprava, stručni štab i igrači zato pozivaju navijače da u što većem broju dođu na tribine stadiona kraj Stare železare i tako pomognu fudbalerima da dokažu da pobeda u Gornjem Milanovcu nije samo plod slučajnosti.

Rezultati utakmica sedmog kola: Metalac – Smederevo 0:1, Sinđelić – Radnički 1923 0:0, Zlatibor – OFK Bačka 1:0, OFK Žarkovo – Dinamo 0:0, Trajal – Kabel 1:1, Kolubara – Radnički P 1:0, Budućnost – Zemun 1:1, Grafičar – Novi Pazar 1:0.

Na tabeli vodi Grafičar sa 14 bodova, slede Kabel i Metalac sa po 12. Od trećeg do šestog mesta sa po 11 bodova porađali su se Dinamo, Novi Pazar, Radnički P i Trajal. Na začelju je i dalje fenjeraš Smederevo, ali sada ga samo tri boda dele od Budućnosti iz Dobanovaca i Sinđelića.