Sa rukometašima Smedereva nema šale. To su na svojoj koži večeras osetili i rukometaši Voždovca, ekipe koja je otkinula bod Kolubari. Smederevci su u zaostaloj utakmici 7. kola na Banjici slavili zasluženu pobedu rezultatom 32:27, poluvreme 19:16. Domaćin je samo jednom imao gol prednosti na početku utakmice  isve vreme je bio u podređenom položaju. Smederevci su bili više nego šuterski raspoloženi, golovi su padali sa svih strana i samo je povremena indolentnost u odbrani nekoliko neorganizovanih napada omogućila domaćinu da posle prvih 30 minuta ima minus od samo tri gola.

Početak drugog dela utakmice pripao je Voždvočanima. Za samo tri minuta stigli su do izjednačenja na 19:19, a da pritom Smederevci nisu ni uputili šut ka golu. Izabranici Nenada Martića odbili su napad domaćina, poveli i na kraju stigli do osme prvenstvene pobede.

Pobeda od pet golova razlike mogla je da bude i ubedljivija, ali je mogla situacija i da se iskomplikuje. Voždovčani su sve do pet minuta do kraja utakmice imali rezultatski priključak, ali je onda Martić na gol stavio Miletića koje je, uz odbranjeni sedmerac, skinuo nekoliko zicera domaćim rukometašima za veliko i zasluženo slavlje igrača jesenjeg prvaka Super B lige Srbije grupa Sever – Centar.

Smederevce su do pobede vodili Marjanović i Bojić sa 8 pogodaka i Jokić i Drobnjak sa po 5 golova. U domaćoj ekipi, bolji od ostalih bili su Zečević sa 9 i Mitrović sa 5 pogodaka.

Na tabeli, uoči zimske pauze, prvo mesto zauzima Smederevo sa 16 bodova uz 8 pobeda i jednim porazom. druga je Kolubara iz Lazarevca sa 7 pobeda i dva remija, ali mogu da se pohvale pobedom nad jesenjim prvakom lige, ako im je to za utehu.

Prvenstvo se nastavlja, ukoliko ne bude problema sa pandemijom Kovid 19, 20. februara utakmicama 10. kola, a Smederevo na svom terenu dočekuje Moravu iz Velike Plane.