Košarkaši Smedereva pobedili su danas u devetom kolu Druge srpske lige Zapad ekipu KK Zicer iz Knića rezultatom 86:66 (24:19, 17:11, 31:15 i 14:21). Smederevci su dobro odreagovali posle poraza u Petrovcu i pred svojim malobrojnim navijačima deklasirali ekipu KK Zicer sa 20 poena razlike. Da nije bilo opuštanja u poslednjoj četvrtini razlika je mogla da bude i ubedljivija jer su krajm trećeg perioda imali i 31 poen razlike. Posle nešto slabijeg ulaska u meč, smederevski košarkaši su od polovine prvog poluvremena dominirali u svim segmentima igre.

Pobednik je odlučen početkom treće četvrtine kada su Smederevci za tri minuta napravili seriju od 17:0. Kao i na prethodnim utakmicama, najzapaženiji u domaćoj ekipi bio je Torbica sa 27 poena. Odlično su ga pratili Stojanović sa 17 i Jakovljević sa poenom manje. U gostujućoj ekipi jedini dvocifren bio je Radojević sa 26 poena.

Očekivao se jači otpor gostiju i oni su na početku odigrali vrlo dobro. Sa druge strane, nekako pred domaćom publikom sporije ulazimo u meč. Posle uvodnih 5-6 minuta uradili smo sve po dogovoru iz svlačionice i posle odlične treće četvrtine bilo je jasno da bodovi ostaju u Smederevu. U sledećem kolu gostuemo Kruševcu. To je vrlo bitna utakmica za nas. Oni su krenuli loše, a sada su na deobi četvrtog mesta. Ukoliko želimo da ostanemo u igri za plasman u Prvu srpsku ligu moramo da dobijamo na strani – nada se Ivan Mijatović trener košarkaša Smedereva.

Na tabeli sa po 15 bodova vode Sloga iz Batočine i Smederevo sa po 15 bodova, ali Sloga ima utakmicu manje. Najverovatnije će njihov međusobni okršaj odlučiti koja će od ove dve ekipe sa prvog mesta u pelj of za popunu Prve srpske lige.