Connect with us

FK PROLETER MIHAJLOVAC

STOJANOVIĆ ZA PREOKRET

Fudbaleri Smedereva dugo su se u meču trećeg kola Srpske lige Zapad mučili da slome otpor ekipe Budućnosti iz Valjeva. Gosti su odolevali domaćima, pa su čak i poveli u 54. minutu golom Gentića. Izgleda da je primljeni gol bio dobra opomena za ekipu LJubiše Stamenkovića. Za samo četiri minuta dva puta se tresla mreža golmana Pejovića.

Najpre je u 59. minutu Stojanović izjednačio, a isti igrač je u 63. minutu doveo Smederevce u vođstvo. Već u 67. minutu StojanoviĆ je svoju dobru igru krunisao asistencijom Nikoliću za konačnih 3:1 za Smederevo.
Posle tri odigrana kola čak četiri ekipe dele prva četiri mesta na tabeli sa po 7 bodova. To su Šumadija iz Aranđelovca, Jošanica, Smederevo i Sloga koja u narednom kolu dočekuje ekipu Smedereva.
Drugi predstavnik Smedereva u ovom stepenu takmičenja ekipa Proleter Mihajlovca gostovala je u Novom Pazaru gde je poražena od novajlije u ligi ekipe Jošanice sa 2:0. Domaćin je pitanje pobednika rešio u prvih 45 minuta kada su postignuta oba gola. Proleter u narednom kolu gostuje ekipi Prova.