Streličari SSK Despot Đurađ Branković briljirali su na juče održanom prvenstvu Srbije za osobe sa invaliditetom. Smederevski parastreličari osvojili su 11 zlatnih i jednu srebrnu medalju. Zlatne medalje osvojili su Gavrilo Milenković (veteran olimpijski luk), Miodrag Grba (veteran kompaun luk), Vesna Jovanović (senior olimpijski luk), Vlado Dodić (veteran olimpijski luk na 10 metara), Matija Mitrović (junior na 10 metara olimpijski luk).
U kategoriji prijatelja turnira zlatne medalje su osvojili Svetislav Perišić veteran, prijatelj turnira na 18 metara, Miroslav Milenković senior zlatna .Ljiljana Vučić junior zlatna.Tamara Gavrilović senior,zlatnai Gordana Janković veteran srebrna .U kategoriji pionira na 10 metara Julijana Mitrović i Pavle Mrković su osvojili zlatne medalje.
Ovogodišnje prvenstvo okupilo je 36 takmičara iz 6 klubova. Nadmetanja za parastreličare su ovim šampionatom gotova, ali SSK OSI Despot Đurađ Branković nastavlja nadmetanja u okviru Streličarskog saveza Srbije.
 Organizator takmičenja bio je Streljačko streličarski klub Despot Đurađ Branković, a suorganizatori Paraolimpijski Komitet Srbije i Gradski Savez Socijalno Humanitarnih Organizacija Smedrevo.