Odbojkaši Smederevo Carine poraženi su u prvoj utakmici Prve lige Srbije na svom terenu od Metalac Takova iz Gornjeg Milanovca sa 3:0, po setovima 25:20, 18:25 i 25:22. Lišeni pomoći Petra Petrovića, kome je ovo bio i trenerski debi, zbog povrede ramena, domaći odbojkaši nisu mogli bolje protiv iskusnije ekipe iz Gornjeg Milanovca. U prvom setu gosti su iskoristili smušenost domaćih i poveli sa pet poena prednosti. domaći su se vratili u ovaj deo igre sredinom seta i održavali su zaostatak od poena ili dve sve do završnice.

Tada je do izražaja došlo iskustvo gostiju, ali i slaba realizacija domaćih. drugi period igre mnogo bolje su otvorili domaći. U većem delu drugog seta puleni Petra Petrovića su imali rezultatsku prednost, ali kada je trebalo da prelome set u svoju korist do izražaja bi dolazilo neiskustvo domaćih i odsustvo Petrovića. sličan Scenario viđen je i u trećem setu u kome su domaći pružili najjači otpor. To, ipak, nije bilo dovoljno da se savlada ekipa koja pretensuje za najviši plasman.

Ipak, ne može se reći da su domaći odbojkaši razočarali. Sa tim se slaže i Petar Petrović.

– Otvorili smo prvenstvo porazom, ali mislim da rezultat od 0:3 za Milanovac nije pravi pokazatelj onoga što se dešavalo na terenu. Utakmicu smo otvorili vrlo loše da bi potom sredinom seta stigli veliku razliku i na kraju seta izgubili priključak za završnicu. Drugi i treći set govore o tome da ćemo morati da poradimo na tim završnicama i realizacijama kontri gde smo večeras imali veliki problem.  Verujem u moju ekipu i mislim  da će to tek biti bolje iz utakmice u utakmicu i da ćemo biti ozbiljan protivnik svakom  rivalu. Večeras nam se pridružio Ognjen Niketić koji zbog obaveza prema juniorskoj reprezentaciji nije bio u mogućnosti da odradi pripreme sa nama. Očekuje nas tezak raspored u nastavku prvenstva. U narednom kolu ponovo smo domaćini, novajliji u ligi Dubočici iz Leskovca, a nakon toga putujemo u Novi Sad na megdan istoimenom domaćinu koji važi za glavnog kandidata za plasman u Super Ligu Srbije – najavljuje Petar Petrović.

U subotu su odigrane još tri utakmice prvog kola Prve lige Srbije: Jedinstvo – VGSK 3:0, Dubočica – Klek Srbijašume 1:3 i Novi Sad – Spartak 3:o. U nedelju se sastaju Borac – Valjevo i Železničar – Karađorđe.