Posle Takova, bodove iz Smedereva odnela je i ekipa Srema. Aktuelni lider na tabeli opravdao je ulogu favorita i lakše nego što se verovatno nadao, došao do sva tri boda. Priliku da nešto više urade domaće odbojkašice imale su u prvom setu. Smederevke su uspele da, posle velikog zaostatka od šest poena, dođu do izjednačenja 21:21. Odmah nakon toga propustile su priliku za vođstvo i posle toga nije bilo povratka. Sremice su nanizale nekoliko poena i zasluženo došle do vođstva u setovima. U drugom setu domaće kao da nisu postojale na terenu. Ništa nije funkcionisalo u igri ekipe Siniše Živaka za konačnih 25:11. U trećem setu Smederevke su odigrale nešto bolje. Uspele su da se posle velikog zaostatka primaknu na samo poen razlike ali snage i spretnosti za nešto više nisu imale. Mnogo toga nije funkcionisalo u igri domaće ekipe, a najviše u organizaciji napada. na drugoj strani, gošće su organizovanom igrom, gde se znalo ko šta radi na terenu, za jedva nešto više od 70 minuta stigle do više nego zaslužene pobede.

Cele nedelje nam dizač nije trenirao. To se i videlo na terenu jer smo imali mnogo problema u organizaciji igre. Angažovali smo novog libera  i treba još vremena da se uigra. Teško je bilo očekivati da se nadamo bodovim u meču sa Sremom. Trebalo je ipak da pružimo jači otpor i da eventualno uzmemo neki set. Vidi se da je to ozbiljna ekipa sa najviše izgleda za plasman u Super ligu – smatra Siniša Živak trener smederevskih odbojkašica.

Evidentno je da ima još mnogo posla pred Živakom. Prevashodni je cilj da se ekipa što bolje pripremi za narednu utakmicu i gostovanje u Vranju gde ih čeka trenutno drugoplasirani tim lige.

Treba nam kontinuitet treninga. Mi to nemamo. Moramo do Vranja da se dobro spremimo, a da prevashodno svi budu zdravi. Pridružila nam se Sanja Uzelac na mestu srednjeg blokera. Od nje tek očekujemo da igra kako zna i ume jer nam se nedavno pridružila i zato večeras nije mnogo igrala.  Spremamo se za Vranje koje ima tri pobede, ali treba reći da je igralo sa ekipama iz donjeg dela tabele. Mislim da možemo da se ravnopravno nosimo sa njima.

Smederevo je sedmo posle četiri kola sa četiri osvojena boda. Na tabeli vodi Srem sa 11 bodova, sledi Vranje sa 9 i utakmicom manje i Takovo sa 8  bodova. U ostali mečevima ovog kola Roda je savladala Spartak iz Ljiga sa 3:2, Takovo je očekivano maksimalnim rezultatom pobedilo Dinamo iz Pančeva, Radnički je teškom mukom savladao Srbijanku sa 3:2, a utakmica Omladinac – Vranje igra se u nedelju od 18 časova.