Fudbaleri Smedereva posle trijumfa u prvom kolu nastavka u Ljubiću, nastavljaju sa pobedama. Smederevci su u polufinalu gradskog Kupa pobedili mesnog rivala ekipu Proleter Mihajlovca sa 3:1. Smederevce je u vođstvo, već u trećem minutu, doveo Veljko Jovković. Isti igrač je u 16. minutu duplirao prednost lidera srpskoligaškog zapada. Samo četiri minuta kasnije Luka Lukić je smanjio prednost Smedereva. Dileme oko pobednika razrešio je u 90. minutu Milentijević.

Protivnik smederevskim fudbalerima u finalu Kupa GFS biće Crvena zvezda iz Suvodola koja je u prvom polufinalnom okršaju pobedila Borac iz Ralje posle jedanaesteraca rezultatom 7:6. U regularnom delu igre bilo je 1:1.

Finale Kupa Gradskog fudbalskog saveza trebalo bi da se igra 3. aprila. Organizatori i domaćin finala još nije određen.