Posle dva vezana poraza, odbojkaši Smederevo Carine su u meču četvrtog kola Prve lige Srbije pokazali pravo lice. U okršaju sa favorizovanom ekipom Valjevo 014 Smederevci su, osim prvog seta, odigrali bez greške za veliku pobedu rezultatom 3:1. Gosti su u Smederevo došli sa nadom da se kući vrate sa bodovima. Ta nada je verovatno porasla posle prvog seta koji su im domaći prepustili rezultatom 25:20. Početna nervoza, posle gubitka prvog, seta nestala je u nastavku utakmice. Već od početka drugog seta odbojkaši Smederevo Carine zaigrali su kao preporođeni. Proradio je servis, igra u polju, a na mreži je bio neumoljiv Petar Petrović. Veoma brzo, posle 25:22. na semaforu je stajalo 1:1. Treći set protekao je u potpunoj dominaciji domaćina. Igra Valjevaca se raspala što pokazuje i rezultat tog perioda igre – 25:18.

Pokušali su gosti da nešto promene u igri u četvrtom, ispostavilo se poslednjem, setu. Sredinom tog dela igre su poveli sa 4 poena razlike ali tu prednosti nisu uspeli da zadrže do kraja. Smederevski odbojkaši su uspeli da uhvate priključak i da na kraju, više nego zasluženo, dođu do bitne pobede pred nastavak prvenstvenih okršaja.

Čestitao bih ekipi Smederevo Carine na sjajnoj utakmici. Odigrali su maestralno i mislim da je presudio Petar Petrović. On je fenomenalan korektor i može da igra bilo gde u našoj Super ligi ili inostranstvu. On se odlučio da ostane u Smederevu i svaka mu čast na tome. To je bio glavni faktor za pobedu domaćina. Osim toga, neke stvari koje smo dogovorili u svlačionici nismo ispoštovali. Mi smo znali da će ovo biti težak meč jer nas je čekao iskusan rival, dugo su zajedno i u Prvoj ligi Srbije i da kod kuće igraju jako dobro. Nadali smo se pobedi ali nismo uspeli u tome – iskren je bio trener gostujuće ekipe Marko Adamović.

Strateg domaćeg tima Dušan Kalinić se slaže sa konstatacijom trenera gostujuće ekipe, ali smatra da je do pobede došao tim.

Mnogo smo srećni zbog pobede jer smo poslednje dve utakmice odigrali mnogo loše. Jeste da su to bile jače ekipe, ali smo im mnogo lako prepustili sva tri boda. Ovo je bila prekretnicva za nas jer sledeće nedelje gostujemo Milanovcu koji je favorit za plasman u Super ligu Srbije. Ovo je moralo da se dobije. Ispoštovali smo dogovor pre utakmice i to nas je dovelo do pobede. Jeste Petar Petrović odigrao odlično, ali odbojka je ekipni sport. ne može jedan čovek da pobedi. Svako ko je večeras ulazio u igru doprineo je pobedi. Krenuli smo loše jer su od početka gosti pokušavali da servisom poremete mladog Kovača i to su uspeli u prvom setu, ali u nastavku je i on odigrao bolje što se videlo na semaforu.