Odbojkaši Smederevo Carine zabeležili su četvrtu pobedu u prvenstvu Prve lige Srbije. Smederevci su do učinka od 50% u dosadašnjem toku šampionata stigli protiv nejake ekipe Valjeva. rezultato od 3:0 najbolje odslikava dešavanja na terenu. Onima koji nisu prisustvovali utakmici rezultat po setovima možda ne bi odavao takav utisak. Bilo je 25;23, 25;22 i 25:16. Treba reći da su u prva dva seta domaći odbojkaši rutinski pravili veliku prednost na početku seta i onda dozvoljavali gostima da se ponadaju nekom preokretu. Ostalo je samo na nadanjima. Kad god je trebalo odbojkaši Smederevo Carine su dodavali gas i lako rešavali pitanje pobednika. U trećem setu ionako slabašan otpor Valjevaca je popustio i Smederevci su lako stigli do očekivane pobede. Razumljivo, laganim trijumfom bio je zadovoljan i strateg Smederevaca Petar Petrović.

Sve osim naše pobede bi bilo ravno čudu. Ipak, psihološki teška utakmica. Igrali smo protiv poslednje ekipe na tabeli koja nema šta da izgubi. Držali smo igru tokom celog meča što govori i rezultat. U narednom kolu gostujemo iskusnoj ekipi karađorđa iz Topole, koja u svom sastav ima dosta superligaških igrača i ekipi u koju je dosta uloženo da uđu u Superligu. Probaćemo da im stanemo na put i zabeležimo treći uzastopni trijumf – nada se Petrović.

.Naredni rivala smederevskim odbojkašima je u dosadašnjem toku prvenstva ostvarili su pet pobeda i dva poraza, uz jednu odloženu utakmicu. Jedine neuspehe zabeležili su na gostovanju u Gornjem Milanovcu i Kleku. sa pet trijumfa trenutno zauzimaju odlično četvrto mesto na tabeli i sa samo jednom pobedom manje od vodećeg trojca Novog Sada, Metalca i Kleka. Smederevo se uoči devetog kola nalazi na osmom mestu sa 11 osvojenih bodova.