Fudbaleri Smedereva 1924 zabležili su u desetom kolu Prve lige Srbije četvrtu uzastopnu pobedu. Ovog puta pred raspoloženim Smederevcima pala je odlična ekipa Zemuna. Domaćin je stadionu kraj Stare železare slavio pobedu rezultatom 2:1, poluvreme 1:0. Sve do 93. minuta delovalo je da će Zemunci iz Smedereva otiće sa velikim bodom. Tada je glavni arbitar ovog susreta Stefan Ćirić pokazao na belu tačku jer je u kaznenom prostoru rukom igrao jedan od gostujućih igrača. Gol, za četvrti trijumf i tri nova boda, postigao je Mirkov.

Domaćin je došao u vođstvo golom Basraka u 36. minutu. Gosti su izjednačili u 77. minutu preko Vasiljevića.

Iako je osvojio 12 bodova u nizu smederevski prvoligaš i dalje se nalazi u opasnoj zoni. FK Smederevo 1924 trenutno zauzima 14. mesto sa 12 bodova koliko na 12. i 13. mestu imaju Zemun i Radnički 1923. Na tabeli vode sa po 18 bodova Dinamo i Metalac. Slede na trećem i četvrtom Grafičar sa 17 i Kabel sa 16 bodova. U 11. kolu FK Smederevo 1924 se sastaje sa Zlatiborom u ponedeljak 30. septembra.