Connect with us

Featured

ZLATO I SREBRO ZA SMEDEREVSKE STRELCE

Strelci iz čak deset klubova iz svih regiona Srbije podelili su zlatne medalje na finalnom turniru Kupa Streljačkog saveza Srbije u B programu (pionirska, kadetska, mlađejuniorska kategorija) održanom danas u Smederevu. od smederevskih strelaca medaljama su se okitli Dušan Bojić, ubedljivim trijumfom u konkurenciji mlađih juniora pištoljem Anđela Radojičić okitila se srebrnom medaljom u konkurenciji kadetkinja vazdušnom puškom.

Više od jednog zlata (po dva) osvojili su strelci užičkog „Alekse Dejovića“ i Pančeva 1813.

Takođe samo dve takmičarke su sezonu završile sa „duplim krunama“. Pre nedelju dana, takođe u Smederevu, je održano Prvenstvo Srbije u kadetskoj i mlađejuniorskoj kategoriji.

Na oba turnira u svojim kategorijama trijumfovale su Milica Srećković („Filip Kljajić“), koja je danas, kao i minule sedmice, ubedljivo trijumfovala u finalu mlađih juniorki pištoljem, i Natalija Pavlović (Niš), šampionka i pobednica Kupa Srbije vazdušnom puškom za kadetkinje. Pavlovićeva je na državnom prvenstvu osvojila zlato i za mlađe juniorke, ali danas je u ovoj kategoriji ostala bez odličja.

Najvredniji rezultat puškom danas je postigla Aleksandra Havran (Jedinstvo), koja je do zlata u konkurenciji mlađih juniorki došla sa 251,1 krugom. U muškoj konkurenciji trijumfovao je Đorđe Savić (Oko sokolovo), sa 248,8 krugova, ostavivši iza sebe prvaka države Dimitrija Fatića (Novi Beograd-Ušće).

Dva zlata danas je izborila samo Olga Stojanović („Aleksa Dejović“), koja je pobedila u nadmetanjima pionirki i kadetkinja pištoljem, dok je u finalu za mlađe juniorke bila treća.

Zlatne medalje u ostalim kategorijama osvojili su – Stefan Agović („Dragan Jevtić Škepo“, pioniri puška), Iva Rakonjac (Pančevo, pionirke puška), Marko Ninković (Pančevo, pioniri pištolj), Luka Milošević (Akademac, kadeti pištolj), Mladen Đorić (Novi Beograd, kadeti puška).

Vazdušna puška

Pioniri: 1. Stefan Agović („Dragan Jevtić Škepo“) 184, 2. Borivoj Spasić (Mladost) 182, 3. David Aćimović („D.J.Škepo“) 181…

Pionirke: 1. Iva Rakonjac (Pančevo 1813) 190, 2. Tijana Bošnjaković (Mladost) 187, 3. Milica Stanojević (Jagodina 92) 182…

Mlađi juniori, finale: 1. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 248,8, 2. Dimitrije Fatić (Novi Beograd-Ušće) 247,7, 3. Mladen Mišković (Metalac) 224,1… Kvalifikacije: 1. Petar Erdei (Novi Sad) 620,8, 2. Savić 619,6, 3. Aleksa Rakonjac (Pančevo) 618,2…

Kadeti: 1. Mladen Đorić (Novi Beograd-Ušće) 608,3, 2. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 607,0, 3. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 605,5…

Mlađe juniorke: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 251,1, 2. Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće) 247,2, 3. Emilija Ponjavić („D.J.Škepo“) 225,6… Kvalifikacije: 1. Havran 418,6, 2. Ponjavić 417,1, 3. Knežević 413,9…

Kadetkinje: 1. Natalija Pavlović (Niš 1881) 412,0, 2. Anđela Radojičić (Smederevo) 409,0, 3. Ljiljana Cvetković (Niš 1881) 408,6…

Vazdušni pištolj

 Pioniri: 1.Marko Ninković (Pančevo 1813) 187, 2. Filip Kostić (Sava) 185, 3. Luka Milošević (Akademac) 183…

Pionirke: 1. Olga Stojanović („Aleksa Dejović“) 185, 2. Miona Matović (Uljma) 180, 3. Nađa Martinović (Partizan) 177…

Mlađi juniori, finale: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 235,8, 2. Marko Ninković (Pančevo) 230,3, 3. Luka Milošević (Akademac) 209,6… Kvalifikacije: 1. Bojić 565,2. Milošević 550, 3. Jovan Maksimović („Škepo“) 546…

Kadeti: 1. Luka Milošević (Akademac) 550, 2. Marko Ninković (Pančevo) 545, 3. Mateja Tripković („Aleksa Dejović“) 537…

 Mlađe juniorke: 1. Milica Srećković („Filip Kljajić“) 233,1, 2. Jovana Milošević (Akademac) 220,9, 3. Olga Stojanović („Aleksa Dejović“) 201,1… Kvalifikacije: 1. Stojanović 374, 2. Katarina Galantić (Novi Sad) 370, 3. Milošević 369…

Kadetkinje: 1. Olga Stojanović („Aleksa Dejović“) 374, 2. Jovana Milošević (Akademac) 369, 3. Nađa Martinović (Partizan) 364…

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Featured