Izgleda da je smederevskim fudbalerima mnogo lakše da igraju na terenima rivala. Posle poraza od Mladog radnika, pre dva kola, Smederevci su slavili na gostovanju i tako održali čelnu poziciju na tabeli Srpske lige Zapad. Očekivalo se da će  posle devetog kola ostati lideri Zapada jer im je u goste došla ekipa Prova. Nažalost, gosti su iskoristili indolentnost i indisponiranost domaćih da se kući vrate sa velika tri boda.
Smederevo je povelo već u 10. minutu golom Stanića. Samo četiri minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za goste, a siguran sa bele tačke bio je Đurković. Gol odluke pao je u 40. minutu kada je u kaznenom prostoru domaćih odlično reagovao Pejović za, kasnije se ispostavilo, konačnih Smederevo – Provo 1:2.
Posle ovog kola Smederevo sa 16 bodova deli treće mesto sa Mladim Radnikom. Vodi Tutin sa 19 bodova, a na drugom sa dva boda manje je Sloga is Požege.
I drugi predstavnik Smedereva u Zapadnoj grupi Srpske lige nije se proslavio. Proleter Mihajlovac poražen je na svom terenu od Sloge iz Požege sa 1:0. Posle četvrtog prvenstvenog poraza Mihajlovčani sa devet bodova zauzimaju 13. mesto, prvo ispod crte koje vodi u niži stepen takmičenja.