Peti put zaredom, rukometaši Smedereva teren napuštaju uzdignutih glava. U prvoj utakmici sedmog kola, Smederevci su na gostovanju u Velikoj Plani potvrdili ulogu favorita. Domaća Morava savladana je rezultatom 33:24, poluvreme 14:13 za domaćina. Kao i na većini prethodnih utakmica, ekipi Smedereva kao da je trebalo zagrevanje u prvih 30 minuta. Morava je voidla tokom većeg dela prvog poluvremena i na odmor zasluženo otišla sa golom prednosti. U nastavku susreta videli smo drugačiju sliku na terenu. Rukometaši Smedereva zaigrali su svoju prepoznatljivu odbranu i kada su u 40. minutu poveli sa 20:19 sve je bilo lakše. Prednost je rasla iz minuta u minut da bi na kraju stigli do maksimalnih plus devet.

Zanimljivo je da su Moravi presudili njihovi dojučerašnji igrači. Vladimi Antić postigao je 9 pogodaka, a Dragan Radisavljević 6. Osim toga, na golu briljirao Darko Dimitrijević. Pored pomenutih, zapažen učinak imali su Jevđenović sa 5 i Dušan Stojković i Nemanja Marjanović sa po 4 gola.

Smederevo sada ima deset bodova i trenutno zauzima drugo mesto na tabeli. U derbiju kola, sutra se u Sivcu sastaju domaći Sivac i vodeća Kikinda.