Futsaleri Smedereva ostvarili su prvu pobedu na domaćem terenu tek u trećoj utakmici. Posle remija sa Novosađanima i poraza od ekonomca, ekipa Dragana Đorđevića slavila je pobedu nad Leskovcem 5:3, poluvreme 3:1. Domaći su odlično otvorili utakmicu. Pogocima Ćirke i Živanovića Smederevci su poveli sa 2:0. Osokoljeni brzim vođstvom domaći su imali inicijativu u nastavku susreta ali su dozvolili gostima da pogotkom Stanojevića prepolove njihovu prednost. Svojim drugim pogotkom na utakmici Ćirka je postavio rezultat prvog poluvremena 3:1.

Kao i na utakmici sa Ekonomcem, domaći su prepustili inicijativu Lekovčanima na početku drugog poluvremena koji u 35. minutu smanjuju na 3:2 golom Anđelkovića. Nedugo zatim gosti su mogli do izjednačenja ali je stativa bila saveznik Smederevaca. Kako se bližio kraj utakmice gosti su pokušali bez golmana da dođu do, makar, boda ali to je kaznio večeras maestralni Ćirka koji je sa još dva pogotka u finišu susreta doneo veliku pobedu svojoj ekipi. Treći pogodak za Leskovčane postigao je Petrović.

–  Čak i kada vodimo mi smo nemirni, nervozni i hoćemo da damo još pet golova, a ne razmišljamo o odbrani kako bi sačuvali stečenu prednost. Šta će nam kod rezultata 3:1, na pet minuta do kraja, jurnjava za još nekim golom. Ne razumem moje igrače u nekim situacijama. Ima nekih momenata koje smo popravili i to danas došlo do izražaja. Ćirka je napravio večeras razliku, donao nam je tri boda i ja mu čestitam na odličnoj partiji.

Preostaje nam da mnogo radimo na odbrani jer umemo da od gotovog napravimo veresiju. Sada se okrećeno novom rivalu. Sledećeg petka kod kuće igramo sa Novom Pazovom. Sa tom pobedom ulazimo u mirniju zonu i nadam se trećoj uzastopnoj pobedi – rekao je posle utakmice trener domaćih Dragan Đorđević.

Posle nepotpunog petog kola Smederevo je sa 7 bodova na šestom mestu na tabeli Druge futsal lige Srbije. Vodi Ekonomac sa 12 bodova iz četiri utakmice, a na drugom mesti sa istim brojem bodova nalazi se SAS iz Zrenjanina. Treće mesto zauzima Jastrebac sa 10 bodova.