Juniori KK Smederevo poraženi su u 12. kolu Roda Juniorske lige Srbije od Partizana rezultatom 98:77 ( 26:21, 26:13, 20:23 i 26:20). Smederevci se nisu obrukali u okršaju sa fizički dominantnijim gostom koji je umeo da kazni svaki propust ekipe Ivana Mijatovića. Domaći su se dobro držali u prvih 10 minuta, ali su u drugoj četvrtini dopustili juniorima Partizana da odu na velikih 18 poena prednosti i već tada je pobednik bio rešen. Domaći košarkaši se nisu predavali pa su u trećoj četvrtini uspeli da smanje prednost na 15 razlike, a onda su na startu poslednjih 10 minuta dozvolili crno-belima seriju od 7:0 i tada je bilo jasno da će, prema očekivanju, dva boda otići put Beograda. Beograđani su imali i veliku prevagu u skokovima, što je bilo i očekivano, 49-25.

Odličnu partiju u ekipi Smedereva pružio je Andrija Milovanović sa 20 poena, Nikolić je ubacio 14 poena uz 6 asistencija,  Aleksandar Milutinović upisao se 12 puta u listu strelaca. U gostujućoj ekipi petorica dvocifenih. Prednjačio je Vukčević sa 20, Dronjak sa košem manje, po 14 poena su postigli Petrović i Radovanović, a 12 poena je ubacio Popović.

Smederevci se u narednom kolu u Beogradu sastaju sa jednim od favorita za osvajanje titule prvaka ekipom Mega Sokerbet.