Trebalo je da utakmica 9. kola Super B lige Sever-Centar između Crvenke i Smedereva bude derbi kola. I bio je samo u prvih dvadesetak minuta. Nakon toga, sve je išlo na vodenicu domaćih rukometaša koji su, izgleda, više želeli pobedu. Smederevski rukometaši držali su se do rezultata 8:8 (18. minut). Od tog trenutka igra ekipe Nenada Martića se raspala. Domaći su u narednih 12 minuta postigli osam pogodaka, a primili su samo tri. Poluvreme 16:11 i već tada je izgledalo da oba boda ostaju u Crvenki. Tako je i bilo. Rukometaši Crvenke rutinskom igrom su priveli utakmicu kraju više nego ubedljivom i zasluženom pobedom rezultatom 30:22. Domaćinu je na zasluženoj pobedi čestitao i trener Smederevaca Nenad Martić.

Sa razlogom je postojala bojazan od ovog gostovanja. Bez obzira na poziciju na tabeli, “Crvenka” je odlična ekipa. Prosto, nismo ispoštovali dogovor iz svlačionice i to nam se obilo o glavu. Mnogo tehničkih grešaka je glavni problem, pogotovo što govorimo o iskusnoj ekipi kakva je naša. Ne tražim alibi nikada, ali moram da se osvrnem i na suđenje. Nismo mali, znamo kako se sudi a da se ne vidi, da se ipak “povuče” za domaćina. To “Smederevo” ne zaslužuje. Ipak, naglašavam, mi smo glavni krivci za ovaj poraz, prvo ja pa čitava ekipa. Videćemo, ima još dosta da se igra, moraćemo da izvučemo pouku iz svega ovoga i samo jače radimo...

Najefikasniji ugrač utakmice bio je Vuk Perović za koga igrači Smederev nisu imali rešenja. Utakmicu je završio sa 13 pogodaka. Pobedi svoje ekipe doprineo je Marko Tasić sa 7 pogodaka. U bledom izdanju Smederevaca, najefikasniji je bio Antić sa 6 pogodaka, a po pet su postigli Jevđenović i Marjanović.

Ovim porazom rukometaši Smedereva su se još više udaljili od pozicije broj jedan koja vodi u Arkus ligu Srbije. Kikinda sada ima 17 bodova pet više od Smedereva i dva kola pre kraja osigurala je titulu jesenjeg prvaka lige.

U preposlednjem kolu jesenjeg dela rukometaši Smedereva dočekuju ekipu Uba.