Posle Kolubare, ceo plen iz Smedereva odneli su i rukometaši Crvenke. Gosti su utakmicu šestog kola Super B lige dobili rezultatom 27:25, poluvreme 16:11 za goste. Pitanje pobednika bilo je rešeno već posle prvih 30 minuta. Domaći su održavali kakav takav egal u prvih desetak minuta. Nakon toga usledila je serija gostiju. Od rezultata 8:8, rukometaši Crvenke su za nekoliko minuta otišli na četiri gola razlike. Ovo je unelo dodatnu nervozu u ionako smušene redove domaćih rukometaša tako da je konačnih 16:11 bio još i dobar rezultat. Mnogo toga nije štimalo u igri Smederevaca u prvom poluvremenu. Igralo se bezidejno u napadu, bilo je mnogo tehničkih grešaka, a na sve to ni golmani nisu imali svoj dan. Na drugoj strani, igrači Crvenke leteli su po terenu.

U nastavku susreta mnogo bolje izdanje domaćih. Zaograli su mnogo jače i čvršće u odbrani, Martić je uhvatio nekoliko teških šuteva i malo po malo prednost gostiju počela je da se topi. Nažalost, kada se činilo da sledi preokret domaći su igrači su u poslednjih nekoliko minuta prosuli sve dobro što su uradili u drugom poluvremenu. Najpre je iskusni Jokić u kontri potpuno sam, pri vođstvu gostiju od 25:23, dozvolio golmanu Crvenke da se proslavi, a samo minut kasnije i Spasić je posle odlično organizovane kontre promašio nešto što je bilo teže promašiti nego pogoditi.  Na kraju, više nego zaslužena pobeda Crvenke. Na drugoj strani, domaći će morati dobro da razmisle šta i kako dalje. Crvenka nema bolji tim od Smedereva. Ipak, njihov odnos prema igri, želja za pobedom ovog puta bili su presudan faktor. Sve to nedostajalo je Smederevcima.

Najefikasniji u porazu svog tima bio je Aleksa Maksić sa 8 pogodaka, a po 6 su postigli Stojković i Jokić. U gostujućoj ekipi Radonjić i Slavuljica postigli su po 6, a Čabrilo i Nešić po 5 pogodaka.

Smederevo posle šest odigranih kola zauzima deseto mesto sa 4 boda. Vodi Vrbas petrol sa 10 bodova. Na drugom mestu je Morava iz Velike plane sa 8, a treće i četvrto sa po 7 bodova dele Kolubara i Mačva.

Rukometaši Smedereva u narednom kolu u Beogradu igraju sa Voždovcem koji se nalazi na 11. mestu sa samo dva osvojena boda