Na vazdušnom strelištu u Sportskoj hali Smederevo, u organizaciji Saveza za školski sport i olimpijsko vaspitanje u Smederevu i Streljačke družine „Smederevo“, održano je tradicionalno Gradsko školsko prvenstvo serijskom vazdušnom puškom. Pioniri su pucali po 20, a omladinci 30 dijabola.
U konkurenciji pionira pobedio je Milan Marić iz OŠ „Dimitrije Davidović“ sa 174 kruga. Drugo i treće mesto zauzeli su učenici OŠ „Dr Jovan Cvijić“ Petar Kostić sa 164 i Lazar Subotić sa 160 krugova. Sa ukupnim rezultatom od 460 krugova prvo mesto ekipno je osvojio tim iz „Cvijićeve“ škole (Petar Kostić – 164 kruga, Lazar Subotić – 160 krugova, i Lazar Popović – 136 krugova). Drugo mesto osvojili su učenici škole „Sveti Sava“, a treće „Jovan Jovanović Zmaj.
Ivona Bojić iz OŠ „Sveti Sava“ pobedila je u kategoriji pionirki sa 175 krugova, ispred Natalije Jovanović iz „Cvijićeve“ škole sa 168 krugova i trećeplasirane Anđele Radojičić iz OŠ „Ivo Andrić“ iz Radinca sa 158 krugova. Ekipno sa ukupno 337 krugova pobedile su devojčice OŠ „Dr Jovan Cvijić“ (Natalija Jovanović – 168 krugova, Nikolija Simić – 86 krugova, Sofija Ivanović – 85 krugova).
U omladinskoj konkurenciji zlatnu medalju osvojio je Veljko Ilić iz Tehničke škole sa 274 kruga. I preostale dve medalje osvojili su učenici Tehničke škole: Nemanja Živojinović srebrnu sa 262 kruga, a bronzanu Lazar Beljić sa 244 kruga, pa su logično i ekipno zauzeli prvo mesto sa 767 krugova.
Učenica Gimnazije Katarina Milovanović sa 248 krugova osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji omladinki. I preostala dva mesta na postolju okupirale su učenice iste škole: Natalija Tasić sa 244 kruga i Teodora Čakarević sa 213 krugova, te je i ekipa Gimnazije ekipno osvojila prvo mesto sa ukupnih 705 krugova.
Prvoplasirani pojedinci i ekipe stekli su pravo učešća na republičkom takmičenju najboljih strelaca u konkurenciji osnovnih i srednjih škola, koje će se i ove godine održatu u Smederevu, 8. maja.
Krajem ove nedelje, u četvrtak i petak, na strelištu u Sportskoj hali Smederevo održaće se i sedmo posleednje kolo 11. Smederevske lige u streljaštvu, posle kojeg će se znati osvajača medalja pojedinačno i ekipno, kao i po 8 najboljih koji će se pojedinačno takmičiti za medalje na 8. Smederevskom kupu.