u derbiju petog kola Super B lige Srbije, rukometašice Mladog radnika večeras su poražene u Kikindi od istoiemnog domaćina sa 29:25, poluvreme 15:12. Radinačke rukometašice držale su se do rezulttaa 10:10, ali su u finišu prvog dela popustile i dozvolile domaćim rukometašicama da se odlepe na tri gola prednosti. U nastavku susreta rukometašice Kikinde brzo su stigle do sedam golova viška, 23:16, i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Kikindi. Da sve bude još nepovoljnije po Mladi radnik, na utakmici se povredila Milena Kojić. Osim toga, posle pobede nad Pirotom, ekipu Mladog radnika napustila je Jovana Jovanović koja je karijeru nastavila u superligašu Inđiji. U pojedinim trenucima delovalo je kao da je umor sustigao ekipu Mladog radnika koja je u četvrtak igrala sa Pirotom, a već u subotu u Kikindi.

Poraz od Kikinde nije tragičan, iako se čini da su rukometašice Mladog radnika mogle da izbegnu poraz od pet golova razlike. Bez obzira nagubitak bodova, Mladi radnik je i dalje u konkurenciji za najviši plasman. Priliku za popravni, ekipa Jovice Petkovića ima narednog vikenda kada će pred svojim navijačima ugostiti ekipu Pančeva. Posle ovog kola na tabeli sa 9 bodova vodi Kikinda, Mladi radnik je drugi sa 8, a na trećem se nalazi Srem za 7 bodova.