U derbiju prvog kola Super B lige Sever – Centar rukometaši Smedereva poraženi su na gostovanju u Kikindi od ekipe kikinda Grindex rezultatom 24:21, poluvreme 14:9. Pobednik ovog susreta rešen je, tako se pokazalo na kraju, već posle prvih 15 minuta. U tom periodu ekipa Nenada Martića postigla je samo jedan gol u 40-oj sekundi. Nakon toga, igra Smederevaca u napadu bila je, malo je reći, smušena. Neiskorišćen sedmerac i nekoliko kontranapada doprineli su da domaći, koje mnogi vide kao favorite broj jedan za plasman u Arkus ligu, ni krivi ni dužni, lagano stižu do vođstva od 6:1.

Rukometaši Smedereva su, na jedvite jade, uspeli da se primaknu na 8:4 i 10:6, a onda opet dolazi do pada koncentracije i nekoliko poklonjenih lopti u fazi napada i Kikinđani odlaze na maksimalnih sedam razlike 13:6. Treba reći da u prvom poluvremenu ni golmani Smedereva nisu imali svoje veče. Dimitrijević je u drugom poluvremenu skin uo nekoliko teških šuteva, ali to njegovi saigrači nisu uspeli da iskoriste.

U drugih 30 minuta bolje izdanje Smederevca ali nedovoljno za eventualni preokret. Usput su uspeli da promaše još dva sedmerca, a kada su na desetak minuta pre kraja imali dve prilike da se primaknuna dva gola zaostatka opet su usledile greške što su domaći umeli da kazne.

Poraz od tri razlike nije strašan. Ipak, ostaje utisak da su Smederevci mogli mnogo više i bolje od onog što su večeras prikazali u Kikindi. Imaju za čim da žale. Ali, ako se na greškama uči onda iz ovog poraza mogu mnogo da nauče i da te greške otklone u nastavku prvenstva. Šampionat je tek počeo i sasvim sigurno ima vremena za popravni. Nadamo se da će već u narednom kolu, protiv Sivca, pokazati da je i Kikindi  bio loš dan, ili loših prvih 15 minuta koji su odlučili pobednika.

Prvo poluvreme je presudilo, definitivno. Dogovor nije ispoštovan i sami sebi smo napravili problem. Nije sporan kvalitet protivnika ali bih rekao da smo im mi dozvolili da dolaze do lakih golova. Neće ovakve utakmice rešavati prvenstvo to je jasno ali je jako bitno da pojačamo rad i uklonimo nedostatke koje smo večeras uvideli. Pre svega mislim na igru u odbrani – rekao je posle utakmice trener smederevskih rukometaša Nenad Martić.

U ekipi Smedereva najefikasniji su bili Jevđenović sa 8 i Marjanović sa 5 pogodaka. U ekipi Kikinde po pet pogodaka postigli su Komarek i Lisica.