Košarkaši Smedereva poraženi su od poslednjeplasirane ekipe Druge srpske lige grupa Zapad – Sloge iz Petrovca na Mlavi rezultatom 84:80 (15:20, 26:24, 15:20 i 28:16). Smederevci su poraženi od ekipe koju su u prvom kolu na svom terenu pobedili posle dva produžetka. Iako Petrovčanima ne svetaju ruže u prvenstvu, izgleda da umeju da igraju protiv Smederevaca. Domaći su iščupali pobedu u poslednjoj četvrtini kada su minus od 8 poena nadoknadili sa 6 ubačenih trojki. Na drugoj strani, košarkaši Smedereva kao da su pomislili da je posao gotov i poraz je bio neminovan.

Olakšavajuća okolnost je da ovaj poraz nema rezultatskog značaja jer Petrovčani sasvim sigurno neće u plej of. Ipak, mora da zabrine činjenica da su košarkaši Smedereva trijumfovali samo na jednom gostovanju. Ukoliko nastave tako teško da će uspeti da se vrate u Prvu sprsku ligu.

Mnogo promašenih šuteva za tri poena dok je protivnik bio u zonskoj odbrani. Torbica je, iako je bio u problemu sa ličnim greškama,tri u prvih 10 minuta, četvrta u drugoj, odigrao odlični i bio je naš najefikasniji igrač sa 24 poena,Jakovljević je ubacio 19, Stojanović 14 uz loš procenat šuta za tri, Janković i Nikolić su još bili dvocifreni 10. Imali smo problema sa povređenim igračima na spoljnoj liniji jer se povređenom Tešiću pridružio Novosel koji je utakmicu propustio zbog bolesti – rekao je posle utakmice Ivan Mijatović trener smederevskih košarkaša.

Smederevci moraju što pre da zaborave na ovaj neuspeh, ali i da izvuku pouke. Sve tri utakmice na gostovanjima izgubljene su u završnicama što ukazuje na neiskustvo. Ukoliko do kraja ovog dela prvenstva odbrane domaći teren košarkaši Smedereva će u plej of sa dva poraza koliko će najverovatnije imati i Sloga iz Batočine koja uskoro dolazi u Dvoranu Smederevo. Pre toga, pred košarkašima Smedereva je utakmica se ekipom Zicer iz Knića koja deli drugo i treće mesto sa Smederevom.