Fudbaleri Smedereva pobedili su u 27. kolu Srpske lige Zapad ekipu Loznice u Loznici sa 2:1 i zahvaljujući remiju drugoplasirane Sloge iz Požege u Ljuboviji povećali su prednost na tabeli na 5 bodova, tri kola pre kraja sezone.

Smederevci su se poprilično namučili da dođu do bodova sa ekipom koja se grčevito bori za opstanak u Zapadnoj grupu Srpske lige. Na stadionu Lagator okupilo se više od 800 poklonika fudbala koji su sva tri gola videli u drugom poluvremenu. Lepojević je Smederevce doveo u vođstvo u 55. minutu. Izjednačio je Matić u 70. a samo pet minuta kasnije arbitar meča Pavle Ilić pokazao je na jedanaesterac za goste. Siguran egzekutor bio je Stefan Stojanović.

U narednom kolu Smederevo se pred svojim navijačima sastaje sa odličnom Jošanicom koja na tabeli zauzima solidno peto mesto sa 44 boda. Smederevo vodi sa 59 bodova, drugoplasirana Sloga zaostaje 5 bodova, a Tutin na trećem ima 51 bod.

Drugi predstavnik Smedereva u ovom rangu takmičenja odigrao je u ovom kolu nerešeno, 0:0, sa Mladim radnikom iz Požarevca i tako dodatno otežao posao u borbi za opstanak u Srpskoj ligi Zapad. Ekipa iz Mihajlovca nalazi se na 14-om mestu sa 28 bodova. Iako u preostala tri kola, teoretski, mogu da osvoje 9 bodova, teško da će uspeti da izbore opstanak. U narednom kolu gostuju Jedinstvu u Ubu, nakon toga dočekuju Smederevo i u poslednjem kolu putuju u Zubin Potok.