Fudbaleri Smedereva ubedljivo su savladali u prvoj kontrolnoj utakmici od početka priprema ekipu Borca iz Sakula. Član Srpske lige Vojvodina savladan je u Kovinu sa 6:0. Novi član Prve lige Srbije diktirao je ritam tokom svih 90 minuta i na kraju zasluženo stigao do trijumfa. Smederevci su rivali u oba poluvremena dali po tri gola. Strelci u prvih 45 minuta bili su Jovković dva puta i Milentijević.

U nastavku susreta mladi Filipović se dva puta upisao u listu strelaca, a konačnih 6:0 postigao je Gordić.

Fudbaleri Smedereva u ponedeljak 15. jula odlaze u Kučevo na sedmodnevne pripreme tokom kojih će odigrati najmanje jednu kotronlu utakmicu. Ekipa Nikole Puače odigraće kontrolni meč sa požarevačkim Mladim radnikom u sredu 17. jula. Po povratku u Smederevu rival bi trebalo da bude beogradski IMT, a generalna proba je 27. jula sa Slogom u Petrovcu na Mlavi.

Šampionat Prve lige Srbije startuje 3. avgusta, a Smederevci se u prvom kolu u Vranju sastaju sa ekipom Dinama, prošlogodišnjim članom Superlige Srbije. Sedam dana kasnije, fudbaleri Smedereva će pred svojim navijačima ugostiti ekipu Bežanije koja je u prethodnoj sezoni Prve lige Srbije bila osma sa 14 pobeda, 3 remija i 13 poraza.